Nehody
„Nehody se naštěstí obešly bez zranění. Vznikla celková materiální škoda ve výši 160 tisíc korun. V obou případech sehrála roli rychlost,“ nechal se slyšet vedoucí rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Rác.

K první nehodě došlo v 9.45 hodin v katastru Podbořánek. Třiadvacetiletý řidič z Ústecka jel ve voze Citroën Saxo ve směru od Žďáru na Žihli. Při projíždění zatáčkou nepřizpůsobil rychlost jízdy povaze a stavu vozovky, dostal smyk a čelně naboural do protijedoucího nákladního vozu MAN, který řídil třiatřicetiletý řidič. „Požití alkoholu bylo u řidiče dechovou zkouškou vyloučeno,“ informoval Rác. Šetřením nehody bylo zjištěno, že má vozidlo citroën sjeté pneumatiky. Škoda na něm byla vyčíslena na 30 tisíc korun. MAN byl poškozen za 40 tisíc korun.

Dopoledne se stala i druhá dopravní nehoda, a to v 10.50 hodin v Novém Strašecí. „Osmnáctiletý mladík ve voze Škoda 130 jel Křivoklátskou ulicí ve Strašecí. Dostal však smyk a naboural do dvou zde zaparkovaných vozidel. Jedním z nich byl Ford Fiesta a druhé Škoda Fabia,“ konstatoval vedoucí dopravního inspektorátu. Policisté zjistili, že dotyčný mladík není držitelem řidičského oprávnění. K požití alkoholu z jeho strany nedošlo. Na Škodě 130 vznikla škoda 10 tisíc korun a na každém ze zaparkovaných vozidel pak škoda 40 tisíc korun.