Jako bordel označili silvestrovskou noc v Rakovníku strážníci městské policie. „A to doslova a do písmene,“ zdůraznil strážník Jan Měkuta.
Mezi excesy, kterými se bavili oslavující Rakovničané, patřilo například rozbití výlohy obchodu v Trojanově ulici nebo vhození dlažební kostky do okna I. základní školy. „Po městě jsme zaznamenali řadu pouličních incidentů, ke spolupráci bylo nutné dokonce přivolat státní policii,“ pokračoval strážník. V půl druhé v noci byl například ve Fojtíkově ulici zmlácen dvacetiletý mladík. „S poraněním hlavy a zlomeninou jsme jej odvezli k ošetření na chirurgii,“ uvedl primář rakovnické záchranky Leoš Klik.
Smutného Silvestra s největší pravděpodobností prožívala rodina rok a půl starého chlapečka, který na sebe nedopatřením zvrhl horký čaj. „Opařil si krk a přední stranu hrudníku. Bylo zasaženo deset procent povrchu jeho těla, což lze hodnotit u dítěte tak nízkého věku jako těžkou popáleninu,“ doplnil lékař Leoš Klik. Chlapeček byl transportován do vinohradské nemocnice na popáleninovou kliniku.
Před půlnocí si přišel domů z města připít s rodinou osmnáctiletý mladík. „Ale už to nestihl. Minutu před dvanáctou hodinou jsme byli rodinou přivoláni. Hoch upadl do hlubokého bezvědomí. Konstatovali jsme intoxikaci alkoholem,“ pokračoval lékař. Pacient byl urychleně předán do péče lékařů oddělení ARO rakovnické nemocnice.
V půl třetí v noci následoval smutný případ třicetiletého muže, který ač trpí chronickými depresemi, zapíjel léky alkoholem. „Jeho převoz byl dosti dramatický. Když jsme přijeli do jedné z vesnic na Rakovnicku, kde ten člověk žije byl již nepříčetný. Za asistence policie bylo nutné nejprve vyrazit dveře a muže zpacifikovat. Pak byl odvezen na ARO a připojen na dýchací přístroj. Měli jsme s ním co dělat až do pěti hodin do rána,“ popisoval Leoš Klik.
Poněkud kuriózní, smutně humorné posilvestrovské ráno prožili i strážníci městské policie. Ti byli zase zaměstnáni osmdesátiletou ženou, která si nemohla vzpomenout, kde bydlí. „Ve čtvrt na sedm ráno jsme ji našli ve vrátnici nemocnice. Vozili jsme ji sem tam po Rakovníku a hledali místo jejího bydliště. To se nám nakonec naštěstí podařilo nalézt,“ uzavřel Jan Měkuta.
Novostrašečtí městští strážníci, podle slov svého vedoucího Martina Nováka, měli relativně klidnou silvestrovskou noc. „Rozhodně to nebyl běžný den. Najezdili jsme podstatně více kilometrů. Naše práce spočívala spíše v dohledu nad manipulací s pyrotechnikou. Jestli třeba není v nesprávných rukou. Jako je tomu u dětí a opilců,“ informoval Novák. Ten zároveň podotkl, že ani v jedné z obcí ležících v dozorovací zóně novostrašeckých městských strážníků nebyl nějaký zásadnější problém. „Největší klid byl v Rynholci, pak v Řevničově. Na Lánech to bylo o trošku horší, zejména kvůli diskotéce. Ve Strašecí jsme zaznamenali převržené popelnice a jednoho opilce, který se chystal jet autem,“ popisoval situaci vrchní strážník. Druhý den po Silvestru byla policejní hlídka v terénu a zjišťovala případné škody.