Rakovnická policie hodnotí průběh letošních svátků jako poklidný. „Nezaznamenali jsme naštěstí žádné dramatické či tragické události,“ uvedl mluvčí rakovnické policie René Černý.

Bezdomovec

Při kontrole rodinného rekreačního objektu v Přílepých se nestačil divit šestadvacetiletý mladík. „Kouřilo se z komína a zaregistroval jsem rozbité okno,“ popisoval policistům mladý muž, který nelenil a vydal se k chalupě. „Tam našel neznámého člověka, kterého zadržel a přivolal policii,“ konstatoval René Černý.
Útočiště před zimou v chalupě hledal čtyřiatřicetiletý muž z našeho okresu, který na cizím majetku způsobil škodu za pět set korun. „Případ šetříme jako porušování domovní svobody,“ dodal policista.
O pár dní později byl tentýž člověk policisty zadržen v budově patřící TJ Baník Lubná.
„Při ranní procházce lokalitou Skalka si místní občan všiml osoby, která se snažila schovat v nedalekém křoví. Okamžitě přivolal policii,“ vyprávěl René Černý.
Policisté na místě zjistili, že v zadní části budovy, patřící lubenským sportovcům, jsou rozbitá okna. Na stopu byl nasazen pes, který našel v prodejní místnosti objektu osobu ukrytou ve skříni.
Důkladná prohlídka objektu ukázala, že se nic neztratilo. Škoda na rozbitých sklech byla 2600 korun. „Chtěl jsem se jen ohřát,“ vysvětloval zadržený bezdomovec.
Po konzultaci se státní zástupkyní byl případ kvalifikován jako přestupek proti majetku a bezdomovec byl propuštěn na svobodu.
Kam se asi půjde ohřát příště?

Devastace

Několika odstíny barvy byla poškozena část štukované omítky fasády domu v Rakovníku. Dům se nachází v sousedství zásobovacího dvoru kulturního centra a kavárny Korzo.
Nápis S W G pokryl stěnu v rozsahu 5 x 3 metry. Poškozenou je třiašedesátiletá žena z Rakovnicka. Škoda byla spočtena na 10 tisíc korun.
Město Nové Strašecí nemá vůbec radost z vandalismu, ke kterému došlo v části města zvané Pecínov.
Neznámý pachatel zde ulámal koruny pěti jasanů. Policie přivítá informace, které by vedly k dopadení pachatele. K činu dle všech indicií muselo dojít někdy mezi 23. prosincem až 31. prosincem loňského roku. Škoda je 15 tisíc korun.

Další firma

Vánoční svátky v loňském roce byly v Rakovníku poznamenány sérií vloupání do firem podnikatelů.
V noci z 30. na 31. prosince se stala obětí vloupání firma vesnická. Okraden byl jedenatřicetiletý majitel provozovny servisu v Městečku.
„Zloděj se do objektu dostal přes dveře za užití násilí. Kromě finanční hotovosti tentokrát nepohrdl ani sadami pneumatik,“ konkretizoval René Černý. Sebral 4 sady pneumatik Kleber a tři sady hliníkových kol Titan, Nissan a Volkswagen. Škoda činí 32 tisíce500 korun.