Současná personální situace v rakovnické nemocnici, která byla nabourána odchody několika lékařů po její privatizaci v červenci loňského roku, je dle jednatele společnosti Privamed Healthia Jaromíra Bureše již stabilizovaná. „Péče na všech odděleních je odborně zajištěna. Naše nemocnice absolvovala výběrové řízení na lůžkovou i ambulantní péči a splňuje kritéria pojišťoven,“ uvedl Jaromír Bureš.
Pro ilustraci uvádíme, že nastoupil například chirurg Michal Votruba, který má i nástavbu dětské chirurgie. Nejkritičtější situace byla na interním oddělení. Zde nastoupil lékař Michal Kučmaš a s prvním březnem by sem měli přibýt další dva lékaři s atestací. Primářka Eva Mandáková a i doktorka Hana Froňková, které původně podaly výpověď, zůstávají. I interna je tedy dle Bureše plně personálně saturována.
„Nastoupí také uroložka, která zde bude zajišťovat ambulantní provoz,“ doplnil Jaromír Bureš.
Nemocnici opouští primář radiodiagnostického oddělení Zuzana Semerádtová. „Věřím ale, že se objeví zajímavý člověk, který by uvolněné místo zaplnil. I naše nemocnice se stejně jako jiné potýká s nedostatkem sester. Je to trend v celé republice. Praha totiž zahájila náborovou kampaň a láká je na lepší finanční podmínky. Připravujeme ale mzdové úpravy, takže uvidíme. Každopádně si vážíme všech lékařů a sester, které v nemocnici máme, a jsme rádi, že je máme,“ uzavřel Jaromír Bureš.