Antonín Cífka z Nového Strašecí na sebe strhl pozornost začátkem prosince letošního roku, když vylezl k nižšímu ciferníku orloje na věži Staroměstské radnice v centru Prahy. Sundat ho přijeli městští strážníci i hasiči.O jeho počinu informovala ve svém hlavním zpravodajstvítelevize Nova.

Na Komenského náměstí v Novém Strašecí si v nocinašlo cestu zhruba tři sta lidí. Půlnoční setkání u vánočního stromu se neslo v duchu Vánoc, a to až do doby, kdy na sochu rudoarmějce vylezl Antonín Cífka. "Tonda Cífka vylezl na sochu a začal se svlékat. Zůstalvšak jenu trička a slezl zasedolů,ale nevím jak to dopadlo protože jsem šla domů," řekla k tomu očitá svědkyně Cífkova vystoupení Kristýna Soukupová.

Podařilo se nám sehnat výpověď samotného aktéra scény. „Tentokráte to byla sázka, že na tu sochu vylezu. Měl jsem tam být přesně opůlnoci, jenže jsem se opozdil,“ řekl ktomu Antonín Cífka, který po zdolání sochy svlékl své svršky od pasu nahoru a zabalil do nich vojáka iholčičku. „Holčičce jsem dal čepici a vojákovi kabát,“ konstatoval Cífka. Podle jeho slov vtom lze najít mnoho významů. „Třeba jsem nechtěl aby jim byla zima,“ podotkl Cífka, který ještě na závěr dodal: „Vždyť je to Komenského náměstí, tak proč tam není Komenský, ale nějaký voják?“

Informace od novostrašeckých městských strážníků, kteří případ řeší, se nám zatím nepodařilo sehnat.

Zajímá vás, co Tondu Cífku k podobným akcím vede? Kdy poprvé přišel na myšlenku takovéto sebeprezentace? A další. Odpovědi najdete v dohledné době v rozhovoru, který pro vás připravujeme.