Na silnicích rakovnického okresu se ve středu udály čtyři lehké dopravní nehody, při kterých nebyl nikdo zraněn. „Celková materiální škoda se vyšplhala na sto sedmdesát tisíc korun,“ informoval zástupce vedoucího rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Heller.
K jedné dopravní nehodě došlo ve 12.30 hodin na karlovarce v katastru Nesuchyně.
„Devatenáctiletý řidič vozu Renault Megane jel ve směru od Nesuchyně na karlovarku, při vyjíždění na hlavní pozemní komunikaci nedal přednost právě přijíždějícímu Citroënu AX, za jehož volantem seděla třiadvacetiletá žena. Ta jela od Karlových Varů na Prahu. Došlo ke střetu,“ popisoval nehodu Ladislav Heller. U účastníků nehody bylo požití alkoholu dechovou zkouškou vyloučeno. Na renaultu vznikla škoda 20 tisíc korun a na citroënu 30 tisíc korun.
Další nehoda se stala ve 13 hodin u Nového Strašecí. Dvacetiletý řidič ve voze Renault 19 jel od Rakovníka na Nové Strašecí. Nepřizpůsobil však rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, před křižovatkou u Strašecí začal brzdit, dostal smyk, který nezvládl a trefil v protisměru Opel Corsa. Ten byl spolu s šestačtyřicetiletým řidičem ještě odražen na dopravní značku.
U obou řidičů byla dechová zkouška na alkohol negativní. Renault byl poškozen za 20 tisíc korun a opel za 30 tisíc korun.