Krátce před koncem roku se dostal do nezávidění hodné situace ten, který by měl hájit zájmy občanů. Lapálie se dřevem, jak celou situaci označil samotný aktér lesní anabáze, Miloslav Kinkal, je jedno velké nedorozumění.
Podle dostupných informací od novostrašeckých městských strážníků k tomu došlo v neděli 30. prosince. „Obdrželi jsme oznámení, že v lese u haldy ČLUZ neznámé osoby kácí motorovou pilou stromy. Událost byla na místě potvrzena, ale les se nachází na katastru Rudy, kde již nepůsobíme, tak byla na místo přivolána Policie České republiky,“ vysvětloval vrchní strážník novostrašeckých městských strážníků Martin Novák. Ten zároveň podotkl, že je v současné době věc šetřena jako přestupek proti majetku. „Dotyčným je novostrašeckopecínovský občan M. K., známý jako nekompromisní ochránce přírody,“ dodal Novák.

Pro vzniklou situaci má však lídr novostrašeckého občanského sdružení Město pro rodinu – rodina pro město vysvětlení. Podle jeho slov je dostatečné.
„Ve věci „dřeva“ jsem již podal na policii dostatečné vysvětlení. S bývalým hajným jsem 28. 12. 2007 předjednal možnost získání tří kusů delší dobu padlých stromů na palivové dřevo v bezprostřední blízkosti bývalé hájovny s tím, že s věcí obeznámí současného hajného. 30. 12. 2007 jsem si udělal čas a padlé dřevo jsem u hájovny připravoval. S tím však ještě nebyl současný hajný obeznámen, a proto přivolal policii. Dřevo zůstalo dál ležet v lese a já toto nedorozumění již vysvětlil na policii. V mém případě, když působíte na veřejnosti, se vždycky někomu hodí cokoliv a kdykoliv, byť by to byl i nestandardní postup. Toť vše,“ uvedl pro Rakovnický deník Kinkal.

„Případ je prošetřován, ale zatím to vypadá, že se jedná pouze o nedorozumění,“ konstatoval mluvčí rakovnické policie René Černý.