Poslední výstavou uplynulého roku s přesahem do letoška se stala tradičně Rakovnická mansarda. Ta dává ve dvouletých cyklech střídavě příležitost jak výtvarníkům profesionálním, tak těm, kteří mají tvoření všeho druhu jako báječného celoživotního koníčka. A právě těm současná Mansarda patří.
Svými pracemi se tentokrát přišlo pochlubit osmnáct autorů. Většinou známí z minulých výstav, ale zastoupení má i několik noviců. Prostě, kdo chtěl a mohl, je tady a jeho dílo visí nebo stojí spolu s ostatními. Nejde o soutěž, přesto lze konstatovat, že si i tato naše hobby-mansarda svůj vysoký standard drží. Převažují obrazy, ale nechybí ani techniky málo viděné.
Objevíme historická rakovnická tepaná pečetidla Bohumila Kronycha, zajímavé fotografie Michala Ortcykra a barevného iluzionisty Josefa Sieberta, warholovsky pojatý autoportrét Jana Kouteckého, současného „Ladu“ Františka Bečváře, pohádkového krajináře Josefa Šneberka, poctivou zimu Vladimíra Hnízdila, voňavá zátiší Karla Daňka, Zdeňka Švarce a Karla Řezáče, barevný gejzír Moniky Ransdorfové, obrázky vonící mořem a dálavami Františka Sury… Mile překvapí obrázky Milana Kotála nebo keramika Marie Svobodové a skutečným bonbonkem jsou pak oba řezbáři – Jaroslav Eliáš a Emil Pejša, ale také mistrovský štětec jesenického Miroslava Mottla nebo portrétní umění Romana Skleničky. Jeho „Václav Klaus s manželkou“ nebo „Štědrý večer“ nemají chybu.
Mansarda sice potrvá do 20. ledna, ale když si pospíšíte, stihnete zároveň navštívit kouzelný vyřezávaný betlém Libora Daenemarka. Žádné miniatury, zabírá téměř celou Petrovcovu síň. Ale jen do neděle 6. ledna.