Čtyři dopravní nehody se staly na silnicích rakovnického okresu během pondělního dne. K jedné nehodě došlo v 17.45 hodin v katastru Hředlí.
„Dvacetiletý řidič v nákladním voze Iveco s přívěsem jel od Hředlí na Louny. Při projíždění prudké levotočivé zatáčky se na namrzlé vozovce dostal do protisměru, a to právě v době, kdy tudy jel čtyřicetiletý muž ve Volkswagenu Passat. Ten se snažil nákladnímu automobilu vyhnout, což by se mu asi podařilo, kdyby mu nezkřížil cestu přívěs. Ten volkswagen poškodil na levém boku,“ popisoval nehodu zástupce vedoucího rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Heller. Na přívěsu vznikla škoda 10 tisíc korun a na passatu 45 tisíc korun. Požití alkoholu bylo u obou řidičů dechovou zkouškou vyloučeno.
Další nehoda se stala ve 20 hodin v katastru Řevničova. Zde se řidič autobusu značky Scania, vezoucí patnáct pasažérů ve směru od Mšece na Řevničov, musel potýkat s nepříjemou ledovkou na vozovce. „Při jízdě na přímém úseku v mírném klesání najel na námrazu, snažil se tedy najet na zasněženou krajnici. Po chvilce se mu podařilo autobus zastavit, jenže ten se ještě poté samovolně sunul po silnici a zadní částí narazil do stromu,“ informoval Heller. Při nehodě nebyl naštěstí nikdozraněn. Na autobusu vznikla škoda 40 tisíc korun.