Do statistiky dopravních nehod, kterou vypracovává rakovnický dopravní inspektorát, přibyly o víkendu tři karamboly. Ty se naštěstí obešly bez obětí na životech a bez těžkých zranění účastníků. „Materiální škoda se vyšplhala na 173 tisíc korun,“ konstatoval zástupce vedoucího rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Heller.

Zrádný štěrk

K jedné nehodě došlo v sobotu ve 14.30 hodin v katastru Pavlíkova. Dvacetiletý řidič za volantem Škody Octavie jel ve směru od Pavlíkova na Rakovník. Při projíždění levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, vjel na pravý okraj, který byl posypán štěrkem, dostal smyk, strhl řízení a narazil do stromu,“ popisoval nehodu Heller. Muž se lehce zranil. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Na vozidle vznikla škoda 90 tisíc korun.

Nepozornost

Další nehoda se stala v neděli v 8.15 hodin v katastru Nezabudic. Devětatřicetiletý řidič ve voze Citroën Berlingo jel od Nezabudic na Roztoky. Plně se však nevěnoval řízení a v momentě, když se ohnul pro CD, přejel vlevo mimo vozovku kde narazil bočně do stromu. „Ke zranění osob nedošlo. Na automobilu vznikla škoda 48 tisíc korun. Zkouška na alkohol byla u řidiče negativní,“ dodal na závěr Heller.