Na silnicích rakovnického okresu se staly během úterního dne tři dopravní nehody. „Šlo o samé lehké karamboly,“ konstatoval zástupce vedoucího rakovnického dopravního inspektorátu Ladislav Heller.
K první nehodě došlo ve 14.40 hodin v katastru Pavlíkova (informovali jsem vás ve včerejším vydání Rakovnického deníku). Šestadvacetiletý muž za volantem Citroënu Xara se při cestě z Pavlíkova do Rakovníka údajně zalekl přebíhající srny, nezvládl řízení a naboural do stromu. S lehkým zraněním byl převezen do rakovnické nemocnice. Na vozidle vznikla škoda 70 tisíc korun.
Most
Další nehoda se stala v 18 hodin v katastru Lišan. „Devětadvacetiletá žena ve voze Chevrolet Spark jela ve směru od Rakovníka na Lišany. Nepřizpůsobila však rychlost jízdy stavu a povaze vozovky. Při vjezdu na most dostala smyk a narazila do jeho boční zdi,“ popisoval nehodu Heller. Dechová zkouška na alkohol byla u řidičky negativní. Ke zranění osob nedošlo. Chevrolet byl poškozen za 30 tisíc korun.
Srna
K poslední úterní nehodě došlo ve 20.20 hodin v katastru obce Lány. Dvaatřicetiletý muž jel ve voze Citroën Xara Picasso ve směru od Nového Strašecí na Slovanku. Do cesty mu vběhla srna a došlo ke střetu. „Zvěř byla nalezena poblíž místa nehody. Požití alkoholu bylo dechovou zkouškou vyloučeno,“ dodal policista.