O pomoc městské strážníky musel poprosit zdravotní personál oddělení interny rakovnické nemocnice. „Výzvu o pomoc jsme přijali kolem druhé odpolední s tím, že tam mají agresivního pacienta, který napadá sestry a dokonce rozbil dveře,“ popisoval velitel městských strážníků Pavel Škvára.
Rozběsněný pacient vyběhl, tak jak byl, v nemocničním pyžamu ven z nemocnice. Dle našich informací snad dokonce i s kanylou v žíle.
„Kolegům se jej podařilo odchytit u Správy sociálního zabezpečení a měli s ním velkou práci. Celé dvě hodiny. Dopravili ho zpět do nemocnice, kde se mu dostalo pod jejich dozorem, protože se ho sestry bály, dalšího ošetření,“ doplnil Pavel Škvára. K incidentu byl přizván jeden státní policista.
„Nemocný byl poté za jeho asistence odvezen do léčebny v Dobřanech,“ uvedl mluvčí rakovnické policie René Černý.
Městští strážníci poté potvrdili, že se jedná o téhož muže, který si během Silvestra neodepřel alkohol, ačkoli kvůli depresím užívá antidepresiva.
I tehdy byl tento nešťastník nepříčetný a bylo třeba za asistence policie nejprve vyrazit dveře jeho domu, a po jeho zpacifikování byl rakovnickou záchrankou odvezen do nemocnice.