Aktivity dětí ze Šanova se od druhé poloviny loňského roku rozrostly o divadelní kroužek s příznačným názvem Šanováček. Ten v současnosti navštěvuje zhruba čtyřiadvacet dětí. Věkové rozhraní divadelníků je od těch nejmenších, kteří navštěvují mateřskou školu, po ty starší, které navštěvují sedmou třídu základní školy.
Jejich první vystoupení před veřejností se odehrálo v pátek odpoledne v šanovském hostinci U Doutníka a přihlíželo mu přibližně osmdesát lidí. Muzikál nesoucí název Louka sklidil úspěch.
„Děti byly výtečné. Moc se to všem líbilo. Někteří rodiče byli až zaskočeni, jak to děti perfektně zvládly,“ řekla k hereckému projevu malých aktérů jedna z vedoucích kroužku Radka Hlavsová. Ta vede Šanováčky ještě spolu s Johanou Hrubou a Ivanou Růžičkovou. „Snažíme se od začátku vést děti k samostatnosti a dáváme jim prostor nejen při hře, ale i při veškerých přípravách na vystoupení. Například se zapojují do výroby kulis a kostýmů,“ podotkla Hlavsová. Ta, ještě na závěr dodala, že by chtěla poděkovat všem, kteří se na přípravách vystoupení podíleli, ale také těm, kteří se přišli podívat.