VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vachek bude situaci i nadále sledovat

Nové Strašecí/ Otázka školního komplexu na zelené louce se intenzivně probírala i na středečním zasedání novostrašeckého zastupitelstva města

3.3.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Miroslav Kucei

Miroslav Vachek koncem loňského roku předložil novostrašecké radnici návrh usnesení, který měl formou studií zprůhlednit situaci kolem školního komplexu v Novém Strašecí. Jedno ze stěžejních témat ve městě, škola na periferii nebo v centru, vyvolalo ve Strašecí řadu spekulací a debat. Vachek požadoval více informací a podrobné prostudování obou variant.
Na prosincovém zasedání zastupitelstva města nebyl jeho návrh projednán. Dočkal se až teď v únoru na posledním zastupitelstvu, které se konalo minulou středu.

„Můj podnět, který podpořila řada občanů, vznikl na základě poměrně realisticky vykreslované budoucnosti se školními autobusy vozícími žáky s povinnou školní docházkou do areálu mimo město. Cílem bylo získání relevantních informací o výhodách a nevýhodách školního areálu v současné i uvažované lokalitě. Cílem bylo znát odpověď, co vede současné vedení města k názoru o vhodnosti vybudovat školní areál v těsné blízkosti postupně dostavované dálnice Praha – Karlovy Vary,“ zrekapituloval Miroslav Vachek.

Od podání tohoto podnětu do jeho projednání uplynuly bezmála tři měsíce a za tuto dobu jsme byli svědky mnoha prohlášení od představitelů města. „Celá věc nakonec byla uzavřena středečním usnesením zastupitelstva, které konstatovalo, že Nové Strašecí se v současné době k realizaci areálu nechystá,“ konstatoval Vachek, který by chtěl poděkovat všem občanům, kteří ho v jeho úsilí o získávání informací podpořili. „Poděkovat a slíbit jim, že dění týkající se základního školství a školství v Novém Strašecí obecně budu i nadále sledovat,“ vzkázal na závěr třicetiletý pracovník Výzkumného ústavu pedagogického v Praze.

O škole každý den jinak
Touto cestou bych chtěl poděkovat všem občanům Nového Strašecí, kteří podpořili můj návrh na vypracování studií na rozvoj školního areálu v centru města (tj. v současném umístění) a severozápadní zóně, jak o tom již několikrát v médiích pohovořil starosta města Miroslav Roček.
Časová osa událostí
30. 11. 2007 – Podán návrh na vypracování studií s podporou 35 občanů Nového Strašecí.
5. 12. 2007 – Na stránkách Rakovnického deníku se objevují slova starosty M. Ročka:
„Před jednáním zastupitelstva o této věci je nutno předběžně oslovit instituci, která bude způsobilá do požadované studie zahrnout požadovaná hlediska, a to pedagogická, urbanistická, architektonická a ekonomická. Spolupráci s panem Vachkem na vyhledání, výběru a oslovení takovéhoto dodavatele služby uvítáme. Zákon nám pro tyto záležitosti stanovuje lhůtu devadesát dnů na řádnou přípravu podkladů k jednání. Uděláme vše pro to, abychom věc včas a náležitě vyřešili. Bude na pořadu jednání městské rady již tento týden. Stanovisko rady však nemohu předjímat,“ řekl k tomu novostrašecký starosta Miroslav Roček.
(Zdroj: http://rakovnicky.denik.cz/zpravy_region/rakovachek20071205.html)
12. 12. 2007 – Jednání zastupitelstva Nového Strašecí – návrh nebyl projednán.
14. 12. 2007 – Vychází článek v Mladé frontě DNES.
„Výstavba nového školního areálu v Novém Strašecí bude v nedaleké budoucnosti nutností,“ připustil starosta Miroslav Roček, který se opírá především o výsledky demografické studie. Je pravděpodobné, že město by nový školní areál nechalo postavit mimo centrum na zelené louce. Ve městě už místo na takovou stavbu není. Rozhodnuto však není.
(Zdroj: Mladá fronta DNES 14. 12. 2007)
19. 12. 2007 – Podle informace poskytnuté na základě zákona o svobodném přístupu k informacím: „Pan starosta použil informace z demografické studie, která mu byla prezentována formou přednášky soukromou osobou.“ (JUDr. Tláskal).
4. 1. 2008 – Na žádost pana starosty poskytnout kontakt na jednoho z možných zpracovatelů – Radima Perlína.
8. 2. 2008 – Jednání rady města.
Město se v současné ani blízké době k realizaci areálu nechystá a je zřejmé, že toto není schopno vlastními silami zvládnout. Jak již bylo i v tisku prezentováno, snaží se pouze o vytvoření podmínek pro budoucí realizaci projektu úpravou územního plánu města. Jako podklad pro změnu územního plánu je studie proveditelnosti v této fázi rozhodovacího procesu bezpředmětná.
(Zdroj: Zápis z jednání rady – poskytnutý na základě zákona o svobodném přístupu k informacím)
Zatím jediná relevantní fakta
Zatím jediným veřejně známým relevantním faktem tak nadále zůstává, že ve výzvě na zpracování územní studie (generelu) severozápadní zóny se v zadání objevují tato slova:
Území by mělo v budoucnu obsahovat:
- Areál České zemědělské univerzity
- Podnikatelský inkubátor
- Školský areál (MŠ, ZŠ, tělocvična)
(Zdroj: Výzva pro zadání nabídky z 5. 9. 2007)

V Novém Strašecí 27. 2. 2007
Miroslav Vachek

Autor: Ondřej Hejda

3.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Management - Management Vedoucí 20 450 Kč

Vedoucí ostatních úředníků Vedoucí oddělení sociálně-právní ochrany dětí odboru sociálně-právní ochrany dětí a sociální prevence. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20450 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň: výkon komplexních činností v souladu se zákonem o sociálně-právní ochraně dětí, především činnosti na úseku kolizního opatrovnictví, náhradní rodinné péče a kurately dětí a mládeže., Platové podmínky : dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě v platném znění (Tř. 11)., Požadavky: vysokoškolské vzdělání v souladu se zákonem č. 108/2006, o sociálních službách, znalost práce na PC (WORD, EXCEL, internet, e-mail)., Výhodou: znalost obecně závazných právních předpisů, dobrá znalost českého jazyka, vykonaná zkouška odborné způsobilosti na úseku sociálně-právní ochrany dětí, ochota řídit služební vozidlo a řidičský průkaz sk. B, praxe v oboru., , Bližší informace na úřední desce MěÚ Rakovník a na internetových stránkách www.mesto-rakovnik.cz, Přihlášky do 29.6.2018.. Pracoviště: Město rakovník, Husovo náměstí, č.p. 27, 269 01 Rakovník 1. Informace: Renáta Kameníková, +420 313 259 121.

Stavebnictví - Architekti, specialisté v oblasti územního 18 810 Kč

Architekti, specialisté v oblasti územního plánování, návrháři a příbuzní pracovníci Referent - územní plánování. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň: zejména výkon činnosti na úseku územního plánování a regionálního rozvoje (především zajišťování, pořizování, správa a projednání územně analytických podkladů, pořízení vymezení zastavěného území, zpracování a příprava podkladů pro pořízení územně plánovací dokumentace a jejich změn, zpracování vyjádření k územnímu řízení z hlediska uplatňování záměrů ÚP a poskytování informací o pozemcích z hlediska územně plánovací dokumentace) v souladu se zákonem č. 183/2006 Sb., v platném znění (stavební zákon) ve správním obvodu obce s rozšířenou působností., Platové podmínky: 10. platová třída., Výhodou: vysokoškolské vzdělání v bakalářském studijním programu nebo vyšší odborné vzdělání architektonického, stavebního, nebo příbuzného směru, praxe ve státní na úseku územního plánování, znalost obecně závazných právních předpisů (zejména zák. č. 183/2006 Sb./stavební zákon/, jeho prováděcí vyhlášky a zák. č. 500/2004 Sb./správní řád/), řidičský průkaz sk. B (aktivní řidič), znalost práce na Pc (WORD, EXCEL, ASPI, programy CAD, GIS-MISYS), komunikační schopnosti., Datum sejmutí 30.4.2018., , Bližší informace na úřední desce MěÚ Rakovník a na internetových stránkách www.mesto-rakovnik.cz. Pracoviště: Město rakovník, Husovo náměstí, č.p. 27, 269 01 Rakovník 1. Informace: Renáta Kameníková, +420 313 259 121.

Výroba - Výroba Montážní dělník 15 510 Kč

Montážní dělníci elektrických, energetických a elektronických zařízení montážní pracovník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15510 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: . Pracoviště: Český inter control cz kom. spol., Na Spravedlnosti, č.p. 2542, 269 01 Rakovník 1. Informace: Jana Rendlová, +420 313 515 718.

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 12 200 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo výkonu práce: okres Rakovník., Pracovní doba: od 7:00 do 15:30 hod., Praxe podmínkou., Kontakt: tel. 792516575 nebo e-mailem mkuzan@seznam.cz. Pracoviště: Ivan kuzan, Riegrova, č.p. 1221, 269 01 Rakovník 1. Informace: Ivan Kuzan, +420 792 516 575.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Protesty v Nymburce při jednání sjezdu komunistů a maškarní průvod.
133

Proti Zemanovi a komunistům protestovaly stovky lidí

Fotbalisté rakovnického Tatranu zdolali Louny 1:0. Jediný gól vsítil Omovie.
49

Koutenský: Výhra nám spadla z nebes

Výborně! Rakovnické pozemní hokejistky v extraligovém šlágru zničily Slavii

Rakovník - Extraligový šlágr prvního s druhým měl nakonec jednoznačné vítězky. Pozemní hokejistky rakovnického HC 1972 rozstřílely pražskou Slavii 6:2, když první dějství vyhrály 2:0 a potvrdily tak vynikající jarní formu.

Velké dějiny i jejich podpis v regionu. To nabízí kladenská výstava

Střední Čechy - Originální kolekci připomínající působení legionářů v období první světové války dokázalo nabídnout zájemcům o historii naší moderní státnosti Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, které ve čtvrtek přivítalo první návštěvníky rozsáhlé výstavy nazvané Než vznikla republika. 

Přípravka SKP Rakovník je nadále stoprocentní

Rakovnicko - Mládežnické fotbalové soutěže mají za sebou další kolo. Na prvních místech nadále zůstávají SK Rakovník B a rakovnický SKP.

Starší žáci rakovnické Lokomotivy mají po sezoně

Rakovník - Poslední tři duely sezony odehráli starší žáci Lokomotivy Rakovník. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT