VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vachek bude situaci i nadále sledovat

Nové Strašecí/ Otázka školního komplexu na zelené louce se intenzivně probírala i na středečním zasedání novostrašeckého zastupitelstva města

3.3.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Miroslav Kucei

Miroslav Vachek koncem loňského roku předložil novostrašecké radnici návrh usnesení, který měl formou studií zprůhlednit situaci kolem školního komplexu v Novém Strašecí. Jedno ze stěžejních témat ve městě, škola na periferii nebo v centru, vyvolalo ve Strašecí řadu spekulací a debat. Vachek požadoval více informací a podrobné prostudování obou variant.
Na prosincovém zasedání zastupitelstva města nebyl jeho návrh projednán. Dočkal se až teď v únoru na posledním zastupitelstvu, které se konalo minulou středu.

„Můj podnět, který podpořila řada občanů, vznikl na základě poměrně realisticky vykreslované budoucnosti se školními autobusy vozícími žáky s povinnou školní docházkou do areálu mimo město. Cílem bylo získání relevantních informací o výhodách a nevýhodách školního areálu v současné i uvažované lokalitě. Cílem bylo znát odpověď, co vede současné vedení města k názoru o vhodnosti vybudovat školní areál v těsné blízkosti postupně dostavované dálnice Praha – Karlovy Vary,“ zrekapituloval Miroslav Vachek.

Od podání tohoto podnětu do jeho projednání uplynuly bezmála tři měsíce a za tuto dobu jsme byli svědky mnoha prohlášení od představitelů města. „Celá věc nakonec byla uzavřena středečním usnesením zastupitelstva, které konstatovalo, že Nové Strašecí se v současné době k realizaci areálu nechystá,“ konstatoval Vachek, který by chtěl poděkovat všem občanům, kteří ho v jeho úsilí o získávání informací podpořili. „Poděkovat a slíbit jim, že dění týkající se základního školství a školství v Novém Strašecí obecně budu i nadále sledovat,“ vzkázal na závěr třicetiletý pracovník Výzkumného ústavu pedagogického v Praze.

O škole každý den jinak
Touto cestou bych chtěl poděkovat všem občanům Nového Strašecí, kteří podpořili můj návrh na vypracování studií na rozvoj školního areálu v centru města (tj. v současném umístění) a severozápadní zóně, jak o tom již několikrát v médiích pohovořil starosta města Miroslav Roček.
Časová osa událostí
30. 11. 2007 – Podán návrh na vypracování studií s podporou 35 občanů Nového Strašecí.
5. 12. 2007 – Na stránkách Rakovnického deníku se objevují slova starosty M. Ročka:
„Před jednáním zastupitelstva o této věci je nutno předběžně oslovit instituci, která bude způsobilá do požadované studie zahrnout požadovaná hlediska, a to pedagogická, urbanistická, architektonická a ekonomická. Spolupráci s panem Vachkem na vyhledání, výběru a oslovení takovéhoto dodavatele služby uvítáme. Zákon nám pro tyto záležitosti stanovuje lhůtu devadesát dnů na řádnou přípravu podkladů k jednání. Uděláme vše pro to, abychom věc včas a náležitě vyřešili. Bude na pořadu jednání městské rady již tento týden. Stanovisko rady však nemohu předjímat,“ řekl k tomu novostrašecký starosta Miroslav Roček.
(Zdroj: http://rakovnicky.denik.cz/zpravy_region/rakovachek20071205.html)
12. 12. 2007 – Jednání zastupitelstva Nového Strašecí – návrh nebyl projednán.
14. 12. 2007 – Vychází článek v Mladé frontě DNES.
„Výstavba nového školního areálu v Novém Strašecí bude v nedaleké budoucnosti nutností,“ připustil starosta Miroslav Roček, který se opírá především o výsledky demografické studie. Je pravděpodobné, že město by nový školní areál nechalo postavit mimo centrum na zelené louce. Ve městě už místo na takovou stavbu není. Rozhodnuto však není.
(Zdroj: Mladá fronta DNES 14. 12. 2007)
19. 12. 2007 – Podle informace poskytnuté na základě zákona o svobodném přístupu k informacím: „Pan starosta použil informace z demografické studie, která mu byla prezentována formou přednášky soukromou osobou.“ (JUDr. Tláskal).
4. 1. 2008 – Na žádost pana starosty poskytnout kontakt na jednoho z možných zpracovatelů – Radima Perlína.
8. 2. 2008 – Jednání rady města.
Město se v současné ani blízké době k realizaci areálu nechystá a je zřejmé, že toto není schopno vlastními silami zvládnout. Jak již bylo i v tisku prezentováno, snaží se pouze o vytvoření podmínek pro budoucí realizaci projektu úpravou územního plánu města. Jako podklad pro změnu územního plánu je studie proveditelnosti v této fázi rozhodovacího procesu bezpředmětná.
(Zdroj: Zápis z jednání rady – poskytnutý na základě zákona o svobodném přístupu k informacím)
Zatím jediná relevantní fakta
Zatím jediným veřejně známým relevantním faktem tak nadále zůstává, že ve výzvě na zpracování územní studie (generelu) severozápadní zóny se v zadání objevují tato slova:
Území by mělo v budoucnu obsahovat:
- Areál České zemědělské univerzity
- Podnikatelský inkubátor
- Školský areál (MŠ, ZŠ, tělocvična)
(Zdroj: Výzva pro zadání nabídky z 5. 9. 2007)

V Novém Strašecí 27. 2. 2007
Miroslav Vachek

Autor: Ondřej Hejda

3.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 25 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: samostatná příprava a úprava jídel studené a teplé kuchyně., Požadavky: samostatnost, praxe a vyučení v oboru výhodou., Nabízíme: týden dovolené navíc, sleva na firemní výrobky, příspěvek na stravování., Kontakt: tel. 702035560 nebo e-mailem info@divadelnirestaurace-rakovnik.cz. Pracoviště: Tradiční pivovar v rakovníku, a.s. - pracoviště divadelní restaurace, Na Sekyře, č.p. 2377, 269 01 Rakovník 1. Informace: Eva Hůlová, +420 702 035 560.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 17 500 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič/ka skupiny C. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt: tel. 608312925 (12:00-14:00 hod.) nebo e-mailem info@mitya.cz. Pracoviště: Mitya s.r.o., 270 54 Řevničov. Informace: Mykola Dovhanyuk, +420 608 312 925.

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 12 200 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Rakovník a okolí., Pracovní doba od 6:00 do 14:30 hod., Kontakt: tel. 774 579 259 nebo e-mailem kopka.1984@email.cz. Pracoviště: Pavlo kopka, Čechova, č.p. 486, 269 01 Rakovník 1. Informace: Pavlo Kopka, +420 774 579 259.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Ostatní pracovníci ostrahy a 25 610 Kč

Pracovníci vězeňské služby Strážný/dozorce. Požadované vzdělání: úsv. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 25610 kč, mzda max. 35960 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou dle dohody. Minimální vzdělání maturitní zkouška., Služební poměr dle zákona č. 361/2003 Sb. - jedná se o výkon služby v bezpečnostním sboru. Předpoklady k přijetí do služebního poměru dle § 13 zákona č. 361/2003 Sb., Ubytování neposkytujeme., Nabízíme: 6 týdnů dovolené za kalendářní rok, příspěvky na rodinnou rekreaci, kulturní akce, atd., Kontakt: tel. 313593133/313593128 (Po-Pá 7:00-14:30 hod.) nebo e-mailem psobeslavska@vez.ora.justice.cz. Pracoviště: Vězeňská služba české republiky - věznice oráčov, 270 32 Oráčov. Informace: Petra Soběslavská, +420 313 593 133.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Francouzi se radují z vítězství na MS.
8

Triumf po dvaceti letech. Francouzi přestříleli Chorvaty a jsou mistry světa

Vážná nedělní nehoda pěti vozidel u Třebíze.
27

Řidiči, pozor! Na silnici u Třebíze je hromadná nehoda. Silnice je uzavřena

Podnikatelé mohou získat dotace na propagaci

Střední Čechy – Už jen týden času mají středočeští podnikatelé, kteří se chtějí ucházet o příspěvek od 50 do 300 tisíc korun na pomoc tvůrců, jejichž práce by mohla pomoci ke zviditelnění firmy a zvýšení atraktivnosti její nabídky či výrobků. Na zapojení kreativců všeho druhu (kteří by mohli nabídnout například nové logo, webovou prezentaci nebo aplikaci pro mobilní telefony – ale třeba i profesionální produktové fotografie, grafické návrhy reklamy či například designové změny) jsou k dispozici jednorázové finanční dotace nabízené Středočeským inovačním centrem. Mimochodem – jeho sídlo se nově přestěhovalo z Dolních Břežan do budovy krajského úřadu na pražském Smíchově.

Kola jsou pro zloděje velkým lákadlem

Střední Čechy – Sezona krádeží jízdních kol je v plném proudu. Podle slov Evy Hašlové z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ zájem pachatelů odráží, jak nyní vzrůstá počet cyklistů na silnicích, v ulicích měst i na cyklostezkách.

Uprchlého vězně zabásli na koupališti

Střední Čechy – Dva pacienty se středně těžkým zraněním, další dva s úrazy lehčího charakteru a pro jistotu také na pozorování těhotnou ženu převáželi záchranáři do nemocnice po nehodě, k níž došlo v sobotu čtvrt hodiny před polednem na dálnici D5 na úrovni Králova Dvora u Berouna; na dálničním kilometru 20,6. Střetly se tam čtyři osobní auta a motocykl.

Přes vodu se často zachraňuje líp než po silnici

Střední Čechy – Nejen být připraveni k zásahům na vodě, ale také dokázat rychle dojet k pacientům, kteří potřebují pomoc na březích v rekreačních oblastech; leckdy odlehlých tak, že výhodnější než vyrazit sanitkou po silnicích je vyjet se člunem. To je úkolem posádek zdravotnických záchranářů, které přes léto slouží na přehradách, lákajících spousty návštěvníků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT