Zatímco v polovině prosince zastupitelé 11 hlasy nepovolili investorovi připojení na městskou komunikaci a inženýrské sítě, počátkem března už někteří z odpůrců výstavby změnili názor a usnesení tak náhle dostalo podporu 13 zastupitelů.

Také čtěte: Kardinál Miloslav Vlk miloval létání a obyčejné lidi

Petici podepsala a iniciovala například Jitka Krabcová z Lužné. „Kaufland nebude platit daně v Rakovníku. Ty platíme my, místní podnikatelé," vysvětlila zásadní důvod, který ji k podpisu vedl. Obává se například toho, aby v budoucnu centrum Rakovníka nevypadalo například jako v Liberci. „Náměstí je tam úplně prázdné. Bez obchodů. A zavřené jsou tam i některé velké obchodní domy. To samé se může stát i v Rakovníku. Kupní síla obyvatel Rakovnicka není nejlepší," upozornila Jitka Krabcová.

Lidem se nelíbí, že záměr vystavět v Rakovníku další supermarket odhlasovali zastupitelé. O tak zásadních věcech podle nich rozhodují ti, kteří nejsou s městem moc sžiti, a jejich hlas bude mít vliv na život dalších generací ve městě.

Argument: V Rakovníku je už dost obchodních domů

Petici proti výstavbě dalšího domu s potravinami podepsal také živnostník Milan Let

„Je to nesmysl, aby ve městě jako Rakovník bylo sedm supermarketů. Velké obchodní domy už dnes úplně zabíjejí střed města. Je tam několik opuštěných obchodů," říká.

Dalším z iniciátorů petice je student Pavel Růžička. Ten sdílí stejný názor s těmi, kdo se už pod ni podepsali a spolu s nimi říká: „V Rakovníku je už dost obchodních domů. Takovým směrem by se město nemělo rozhodně rozvíjet." Pavlu Růžičkovi vadí na Kauflandu nejen to, že bude nabízet další potraviny, ale i případné železářství.

Nepřehlédněte: Ředitel záchranky: Útočí na nás pacienti i jejich příbuzní

„Můj názor je v této věci takový, že drobní podnikatelé, kteří mají své prodejny v centru, nebudou moci obchoďáku konkurovat především v množství nabízeného zboží," konstatoval Pavel Růžička.

Psali jsme: Rakovničtí podnikatelé Kaufland nevítají

Mohlo by vás zajímat: Kaufland dostal v Rakovníku zelenou

K tématu: Nevydat souhlas? Rakovník by mohl čelit žalobě