Sbírku zorganizovala skupina SOS Andělé z Rakovnicka. Ta byla založena v lednu letošního roku jako komunikační prostředek s dobrovolníky, kteří chtějí pomáhat lidem v těžkých situacích právě z Rakovníka a jeho okolí. Členka skupiny Vendula Blechová vysvětlila: „ Sbíráme materiál, který rodiny nemocných dětí nutně potřebují, a také plastová víčka. Pak organizujeme jejich odvoz do výkupny. Ve výkupně má každé z „našich" dětí svůj účet, kam mu výkupna posílá peníze." Víčka ale bylo třeba nejprve vytřídit, a tak se zorganizovala brigáda. „Výkupna přijede jen v případě, že nasbíráme dvě stě kilo. Pro menší množství ne. A chceme, aby tam byla jen víčka, které nám výkupna vezme. Těch sto dvacet přebraných pytlů bude určitě vážit dvě stě potřebných kilo. Jsme šťastni, že nám Rakovničané se sbírkou pomohli a děkujeme jim za nemocné děti a jejich rodiny."

Sběrná místa jsou v Rakovníku a v okolních obcích zřízena i nadále k doručení vaší materiální pomoci. „Snažíme se zřídit jich co nejvíce, a tak pokrýt nejbližší i vzdálenější obce a zjednodušit předání. Jsou veřejná i soukromá jako školky, školy, družiny a obecní úřady, obchody, knihovny," popsala Vendula Blechová.

Ty hlavní najdete v Bazárku u Aničky v Lužné, kde je kontaktní osobou Silva Hamouzová Jesková. A v Dřevospektru Rakovník – zde je i hlavní „sklad" pro víčka, kde se konala i zmíněná třídící brigáda. „Tady se obracejte na mého přítele Dominika Šperka," upozornila Vendula Blechová s tím, že sháněli prostor, kde by mohli pytle uskladňovat. „A byla nám nabídnuta k propůjčení tato kovová kóje. Jsme za ni moc rádi. Těžko bychom si totiž v Rakovníku pronajímali sklad za nějaký větší obnos peněz. Kóje nám zcela vyhovuje. Neprší tam a toto místo je dobře přístupné veřejnosti do čtvrté hodiny odpolední," popsala dále Vendula Blechová.

Sto dvacet pytlů se naplnilo víčky, která byla svezena ze všech sběrných míst z Rakovnicka. „Jsem šťastná, že mi kolegové přišli pomoci. Sto dvacet pytlů bych přebírala dva dny," smála se Vendula. Rakovničtí Andělé organizují rovněž akce, z jejichž výtěžku kupují dražší materiál pro rodiny (aukce, benefiční akce, prodej upomínkových předmětů). Vendula Blechová také připomíná, že pokud jsou vám všechna sběrná místa hodně vzdálená, lze se domluvit i na alternativním předání. Na závěr Vendula Blechová znovu připomněla: „Pokud máte v okolí rodinu s vážně nemocným dítětem nebo rodinu, která se nachází v těžké životní situaci, obraťte se na nás."

A chcete-li pomoci, kontaktujte rakovnické andílky na tel. 603 779 430 nebo na tel. 720 755 960. Anděle můžete najít i na jejich nových webovkách: sosandelerakovnik.cz, které zřídila Tereza Ježková.

Sběrná místa:2. ZŠ Rakovník, OÚ Krupá, MŠ U Divadýlka, OÚ Kolešovice, MŠ Na Vinohradech, OÚ Mutějovice, ZŠ a MŠ Lužná, OÚ Nesuchyně, ZŠ a MŠ Krušovice, OÚ Lubná, ZŠ a MŠ Lišany, OÚ Kroučová, ZŠ Mutějovice, OÚ Pochvalov, MŠ Krupá, MŠ Roztoky, Tipgames u soudu, Mountfield Jesenice, Jednoty: Lubná, Pochvalov, Lužná, Obchod smíšeného zboží Děkov, Zahradní a květinové centrum Senomaty, knihovna Kněževes