Otázku bezpečnosti v této ulici otevřel na posledním zasedání zastupitelů Milan Let (Svobodní). „Mám stížnost od zdejších obyvatel, jsou zde nastěhovaní Romové a někteří cizinci. Dělají nepořádek, jedna dívčina zde dokonce hází odpadky z okna. Když dotyčné upozornili, bylo nejednomu dokonce vyhrožováno likvidací,“ nechal se slyšet na zasedání zastupitel Milan Let.

Rakovnickému deníku se nezávisle na této debatě na zastupitelstvu ozval jeden ze zdejších obyvatel.

„Je to nehorázné. Dotyční zcela v poklidu popíjí alkohol před obchodem, pokřikují, někteří pak zcela bez ostychu močí u okapů. S přítelkyní, když si jdeme večer někam sednout, se pak raději této ulici vyhýbáme. Je trochu smutné, že je zde oddělení policie a přesto se zde dějí takové věci. Kdysi tím byla vyhlášena Prokopova ulice, teď je to Poštovní.“ řekl Deníku muž, který si nepřál být jmenován z důvodu obavy o bezpečnost, ale jehož totožnost redakce zná a který v ulici pobývá.

Policisté ani městští strážníci o tomto problému nevědí, podle mluvčí Michaely Richterové ale lokalitu pravidelně monitorují. 

Na zasedání rakovnických zastupitelů vystoupil také vrchní strážník Městské policie Rakovník Jaromír Nový. „Slyším o tom poprvé. Určitě lze po domluvě byty například zkontrolovat cizineckou policií. Vše budeme ještě řešit s panem Šilerem (Jiří Šiler, ředitel rakovnické státní policie, pozn.red.). Určitě je ale možné zde zvýšit kontrolní činnost,“ řekl.

On a také mluvčí státní policie pak vyzývají občany, aby neváhali a volali na tísňovou linku 158, popřípadě na linku městské policie 156. Jaromír Nový ještě dodal, že problém je také v tom, že si někteří cizinci pronajímají malé byty a ve stísněných prostorách bydlí neúměrně velké množství lidí. „S tím lze ale opravdu jen velmi těžko něco udělat. Pokud se bude v ulici něco dít, ať nám lidé hned zavolají. Jinak lze těžko něco řešit,“ dodal Jaromír Nový. 

Ubytovna? Nechceme!

Obdobná situace panovala před zhruba dvěma a půl lety kolem objektu Sauna u volejbalových kurtů v Čermákových sadech. Objekt totiž fungoval jako ubytovna, lidé tu bydleli ve stísněných prostorách, dokonce i v místech, která k obývání vůbec nebyla určena. Lokomotiva Rakovník, vlastník objektu, se rozhodl celou věc řešit ukončením smlouvy provozovateli Milanu Knorovi.

„Výbor i valná hromada se shodly, že dochází k porušování smlouvy z hygienických důvodů. Lidé byli ubytováni v kotelně, garážích a podobně. Udělali jsme problém nejen volejbalistům, ale také městu. Objekt se nachází v centru města a byly s tím i problémy. Rozhodli jsme se k nápravě a k tomu, že dáme panu Knorovi výpověď. Chceme se dát zcela jinou cestou,“ nechal se slyšet v roce 2016 předseda TJ Lokomotiva Rakovník a zastupitel Miroslav Koloc s tím, že vedení Lokomotivy si je vědomo chyby, kterou udělalo, a chce ji napravit.

Provozovatel Milan Knor fakt, že lidé žili v kotelně, rozhodně nikterak před zastupiteli nepopíral. „Co se týče kotelny, bydlela zde jedna paní, která byla velice nemocná. Dostala totiž výpověď z Hané. Bohužel, po půl roce zemřela na rakovinu. Musel jsem reagovat, nejsem charita, abych rozdával finanční prostředky,“ řekl před dvěma lety v diskuzi zastupitelům Milan Knor. „Valná hromada rozhodla v poměru dvanáct ku osmi, aby byl objekt prodán, ačkoliv zde mám smlouvu do roku 2019,“ dodal posléze Milan Knor.