Jako zcela řadový lékař rakovnické záchranky vyjel v pondělí ráno v houkající sanitě za pacienty ředitel středočeské záchranky Martin Houdek. Posádku tvořila rovněž mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková, která během osmihodinové služby pořizovala fotodokumentaci.

Také nám popsala dva nejzajímavější výjezdy: „Před půl desátou hodinou ranní vyjížděla posádka s lékařem ke spontánnímu pneumotoraxu pětatřicetiletého muže do Jesenice do ordinace praktického lékaře. Pán měl problémy s dýcháním a byl převezen k zákroku na interní JIP do rakovnické nemocnice.“

V půl třetí odpoledne byli záchranáři voláni k napadenému muži v baru v Palackého ulici v Rakovníku. „Pán utrpěl malou tržnou ranku na hlavě a upadl při potyčce na zem. Vzhledem k tomu, že se mohl při pádu ještě více uhodit do hlavy a navíc s ním byla ztížená komunikace, protože byl pod vlivem alkoholu, záchranáři pána převezli na CT vyšetření do rakovnické nemocnice k vyloučení poranění mozku,“ popsala ještě Tereza Janečková s tím, že pochválila skvělý kolektiv rakovnických záchranářů.

„Jsem po službě hodně unavená, jak po fyzické, tak i po psychické stránce, ale pracovat na chvíli s rakovnickými kolegy byla veliká radost,“ konstatovala Tereza Janečková, která podobným způsobem již navštívila i další stanoviště záchranky ve středních Čechách. Byla například v Mělníku, Jesenici či Kladně.