Hostem už byl například senátor a chirurg Ivo Trešl, vlastivědný publicista a průvodce Roman Hartl, rakovnický starosta Luděk Štíbr a archeoložka Kateřina Blažková. Hovory je možné zhlédnout na stránkách knihovny, kde se vysílají každou středu.

V pondělí 21. června začne také tradiční cyklus Listování. Zahájí ho kniha Osudy dobrého vojáka Švejka. Na léto je také přichystáno povídání o knihovně, která se za dobu své existence stěhovala už čtrnáct krát.

„Plánujeme udělat literární toulky po všech čtrnácti místech. V knihovně bude také výstava, která více než její historii připomene propojenost s muzeem, školami, archivem, domem dětí a různými neziskovkami či kluby. V roubence chystáme ještě literární projekt pro děti,“ uvedla ředitelka rakovnické knihovny Milena Křikavová.

Chybět nebude ani pasování prvňáčků na čtenáře, které se ovšem uskuteční až v září. V plánu je také tradiční posvícení na ulici, které se vloni velmi osvědčilo. „Lidé si žádají opakování, tak jsme se rozhodli ji vyhovět a ještě to snad trochu vylepšíme,“ dodala Milena Křikavová.