V létě roku 2021 byly dokončeny pokoje na oddělení šestinedělí a gynekologie. Následně se začalo pracovat na hlavním vstupu s novou recepcí, který vyjde na 15 milionů korun. Sloužit rakovnické veřejnosti by měl již v létě letošního roku.

Během loňského podzimu také odstartovala vnější oprava výškové budovy. V rámci ní budou vyměněna okna, budova bude zateplena a dostane novou fasádu. Náklady činí 30 milionů korun.

Vůbec nejvíce peněz, konkrétně 85 milionů korun, letos půjde na rekonstrukci operačních sálů a jednotky intenzivní péče. Z toho 80 milionů korun činí příspěvek z fondů Evropské unie. Dokončení je plánováno na léto následujícího roku.

Přístavba dalších pater

Další velkou akcí Masarykovy nemocnice bude obměna a doplnění přístrojů. Počítá se s náklady 75 milionů korun a tato suma bude plně hrazena z prostředků EU. Přístroje by měly být k dispozici do konce letošního roku.

Slet halových modelů v tělocvičně 1. základní školy v Rakovníku.
PODÍVEJTE SE: Tělocvičnou 1. základní školy v Rakovníku svištěly modely letadel

Z vlastních zdrojů bude rakovnická nemocnice rekonstruovat lůžková oddělení v šestém a sedmém podlaží, a to za 25 milionů korun. Dokončení je naplánováno do konce tohoto roku. Obnovovat se budou i topná a energetická zařízení.

Nemocnice Rakovník počítá v tomto roce s investicemi za 235 milionů korun, z toho příspěvek Evropské unie činí 156 milionů korun, což jsou zhruba dvě třetiny ze všech investic.

Nemocnice také chystá rekonstrukci jednoho a přístavbu dvou pater polikliniky za 70 milionů korun z vlastních zdrojů.
„Projekt se připravuje, ale zatím není tato akce odsouhlasena. Pokud se nám ji podaří realizovat, tak by měla být dokončena do konce roku 2023,“ uvedl ředitel nemocnice Tomáš Jedlička.

Byty pro lékaře a sestry

Mimoto vedle areálu špitálu staví společnost Privamed, která je jeho vlastníkem, tři domy, každý bude čítat 23 bytů. Jeden z objektů postupně rozprodá soukromým zájemcům. Čtyřicet šest bytů ve zbývajících dvou domech bude přiděleno do nájmu lékařům, zdravotním sestrám a další zaměstnancům.

„Tímto benefitem chceme zatraktivnit práci u nás a nabídnou našim pracovníkům atraktivní zázemí,“ uvedl Jedlička.

Zdravotnice v ústecké Masarykově nemocnici očkuje dívku vakcínou proti koronaviru
Posilující dávka pro děti. Začíná třetí kolo očkování pro starší 12 let

Cena jednoho bytového domu činí 52 milionů korun a společná příjezdová komunikace pro všechny tři domy, která nahradí dosavadní starou panelovou cestu, bude stát 10 milionů korun. Hotovo by mělo být ještě letos.