Ruch spojený se stavební činností je nyní v nemocnici patrný na první pohled. Staví se nový hlavní vstup. Umožní přístup do nemocničního areálu ze dvou stran, bude tam nová recepce – a také přímý vstup do lékárny. Ředitel nemocnice Tomáš Jedlička připomněl, že tato akce bude stát asi deset milionů korun. „Počítáme s tím, že hotovo bude do konce roku,“ konstatoval.

Větší akcí, celkově za zhruba 20 milionů, je čerstvě zahájená kompletní rekonstrukce sedmého patra: původní (a rovněž budoucí) umístění gynekologicko-porodnického oddělení. Ředitel Jedlička v té souvislosti zmiňuje nejen obnovu technologií, ale také výrazné zvýšení komfortu pro pacientky. „Každý pokoj bude mít vlastní sociální zařízení,“ upřesnil. Takzvaně „pod stromeček“ sice rodičky tohle prostředí zřejmě ještě nedostanou, nicméně hotovo by mělo být do půl roku: s dokončením rekonstrukce se počítá na přelomu roku 2022 a 2023.

Kostelní Lhota na Nymbursku je vítězem středočeského kola soutěže Vesnice roku 2022.
Vesnice roku. Obec Čistá převzala ocenění za péči o zeleň a životní prostředí

Nepřehlédnutelná je nová fasáda na hlavní nemocniční budově, nyní hotová zhruba ze tří čtvrtin. Tento objekt se také dočkal výměny oken. Ani tím však výčet stavebních plánů nekončí. Vedení nemocnice, která patří do skupiny Privamed, podle Jedličkových slov nyní vypisuje další výběrové řízení – a to na rekonstrukci operačních sálů a jednotky intenzivní péče.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.