Nový systém by mohli Rakovničané využívat ještě v letošním roce. „V rámci chystané mediální koncepce dojde pochopitelně i na podobnou aplikaci (pozn. red. Mobilní rozhlas – spouští se nyní v Novém Strašecí). V současné době se nacházíme ve výběru nejvhodnějšího poskytovatele. Zmíněnou službu pro občany považujeme za naprostou samozřejmost v komunikaci s veřejností,“ uvedl místostarosta.

V Novém Strašecí službu Mobilní rozhlas již spustili. Pomocí této aplikace budou registrovaní uživatelé dostávat informace nejen o dění ve městě, ale i o chystaných odstávkách elektřiny, vody a podobně. Uživatelé si navíc mohou zvolit i pouze okruh vybraných témat, tedy sport, kulturu, ale i třeba právě odstávky elektřiny.

„Systém umožní adresnější podávání zpráv, například pouze pro určité části města nebo ulice. Velmi užitečnou funkcí je možnost vyfotit a odeslat například fotografii nesvítící lampy či rozbité lavičky. Zodpovědné osoby pak budou moci na vzniklý problém rychleji reagovat a vyřešit ho,“ nastínil starosta Karel Filip.

Ilustrační fotografie.
Bude se o vodu na Rakovnicku starat sdružení obcí?

Nové Strašecí už také hezkou řadu měsíců zveřejňuje anonymizované podklady pro jednání zastupitelstva na svém oficiálním webu, odkud si jej mohou zájemci stáhnout k sobě do počítače. Stejně tak je na jednání zastupitelstva vždy umístěna promítací tabule, kde si mohou návštěvníci přečíst informace o právě projednávaném bodu včetně návrhu usnesení.

Obě „novinky“ zavádí, respektive zavedlo i město Rakovník. Promítací tabule je již od druhého zasedání zastupitelů součástí jednání, podklady pro jednání zastupitelstva město zatím nezveřejňuje.

„Nerad bych předjímal. Samozřejmě existují body pro a proti. Vše chceme nyní posoudit. Víme, že některá města již zveřejňují, chceme se jich zeptat na zkušenosti a podobně. Zřejmě by to asi mělo také vliv na ekonomiku úřadu, protože příprava podkladů pro zveřejnění by byla časově a objemově náročná,“ sdělil již před lednovým zasedáním zastupitelů rakovnický starosta Luděk Štíbr (ODS).

Ilustrační foto
Pavlíkovští hledají firmu na přístavbu výtahu