Na Třetí základní škole v Rakovníku jich je 78. Ředitel Jan Křikava uvedl: „Máme sice o jednu třídu méně, tedy tři, ale vychází nám stejný počet dětí na třídu, což je pro nás ideální stav." Celá škola se dnes sešla k tradičnímu slavnostnímu přivítání v tělocvičně.

Druhou základní školu v Rakovníku dnes čeká nástup 84 prvňáčků. „To jsou tři třídy, tedy více nežli v loňském roce, a to máme ještě pětadvacet odkladů," konstatoval ředitel školy Zdeněk Brabec s tím, že se dnes chystá obejít všechny první třídy a všechny děti, rodiče a další příbuzné malých školáků osobně přivítá.

Výjimečný první den ve škole je přichystán pro 45 prvňáčků První základní školy v Rakovníků, kteří budou rozděleni do dvou tříd. „To je počet, který nám zcela vyhovuje," okomentoval informaci ředitel školy Karel Folber.Po přivítání ve třídách se totiž školáci přesunou do tělocvičny, kde na ně čekají členové rakovnického divadelního souboru Za Branou s dvacetiminutovou loutkovou pohádkou. „Snažíme se o to, aby na dnešní den měli prvňáčci hezké vzpomínky," dodal ještě Karel Folber.