A obdobně vypadá zatím i letošní sezona, což potvrdila i tisková mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová. „V letošním roce jsem na Rakovnicku nezaznamenala žádné utonutí. Jiné to je ve středních Čechách třeba u Sázavy, kde v krátké době utonulo hned několik lidí,“ připomněla mluvčí smutné události, kdy se v jeden víkend v lokalitách na pomezí Benešovska a Kutnohorska utopili dva mladiství chlapci, jeden muž a jedna seniorka.

V rakovnickém regionu by mohla v tomto ohledu nahánět hrůzu Berounka, avšak míra utonulých oproti jiným řekám není nikterak tragická. Má malý spád a řečiště bez balvanitých polí. Přesto i ona si v posledních letech připsala oběti. Naposledy to byl devětapadesátiletý muž, který se topil poblíž náhonu u elektrárny u Roztok na konci července loňského roku. Topícího muže si všimla dvanáctiletá dívka, která okamžitě volala tísňovou linku. Z vody ho vytáhli mladíci, kteří mu spolu s přivolanou prvosledovou hlídkou začali poskytovat první pomoc. Bohužel jejich snaha vyšla vniveč. Bylo již pozdě. Přivolaná lékař rychlé zdravotnické záchranné služby konstatoval smrt.

Stejně dopadl i o rok mladší muž z Příbramska, který si šel rok předtím zaplavat do řeky poblíž kempu Višňová u Roztok. Muže z vody vylovili přivolaní hasiči již bez známek života.

V roce 2016 se v Berounce utopil čtyřiadvacetiletý vodák z Kladenska, který se snažil zdolat jez u Čechova mlýna u Šlovic. Loď se s ním však pod jezem převrátila. Vodák se snažil vymanit z vratného proudu, který jej opakovaně nesl zpět k jezu, poté jej stáhl pod hladinu a potom po asi dvou metrech opět k jezu. Podle popisu svědků to tak bylo několikrát, než nešťastník zmizel pod vodou nadobro.