Poté, co se kandidatury vzdal Vlastimil Tlustý, stal se předsedou hejtman kraje Petr Bendl. Zvolilo ho ze 151 platných hlasů 105 volitelů. Delegáti rovněž rozhodovali, kdo se stane místopředsedou. Nakonec zvolení byli Dagmar Nohýnková, Ivan Fuksa, Milan Cabrnoch, Vilém Žák a Jiří Oberfalzer.
Volby

I na Rakovnicku se po dvou letech minulý týden volilo do oblastních vedoucích orgánů této strany. Předsedkyní i nadále zůstává Jiřina Fišerová, místopředsedy se po volbách v Kněževsi stali Vilém Žák a Bohumír Jankovský, členy regionální rady pak jsou Zdeněk Nejdl, Petr Hůla, Jiří Janoušek, Jakub Kleindienst, Rudolf Pánek a Václav Sedlák. Občanských demokratů je na Rakovnicku 132.

Zároveň se na oblastním sněmu volili o kandidáti do blížících se krajských voleb za Rakovnicko. Lídrem za Rakovnicko se stal Vilém Žák, náměstek hejtmana Bendla pro životní prostředí, na druhém místě je pak starostka Kněževsi a krajská zastupitelka Eva Janotová, třetí pak starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl. Jako lídra kandidátky do krajských voleb oblastní sněm navrhl Petra Bendla, na předsedu krajské organizace pak Vlastimila Tlustého. O definitivní podobě kandidátky občanských demokratů pro krajské volby budou rozhodovat primárky – podle starosty Rakovníka Zdeňka Nejdla pravděpodobně na začátku příštího roku.

Minulý týden se volilo i v místní organizaci Rakovník. Zde je předsedou opět starosta města Zdeněk Nejdl, místopředsedou pak Václav Haifler. Rakovnická místní organizace má celkem 48 členů.