Jak se opatření proti šíření epidemie promítla do vaší činnosti?
Bohužel, pandemie dohnala i nás a naše volnočasové aktivity pro děti. Dokud to šlo, tak alespoň parkouristi trénovali venku, stihli jsme jen jednu nocovku, které jsme plánovali tematicky jednou měsíčně, dělali jsme různé výrobky, podporovali tak hlavně různá zařízení se zvířátky, vozili jsme věci do Klokánku i charity. Dali jsme se i do několika úprav, domalovali jsme vnitřní parkourové hřiště, dodělaly se místnosti na hlídání dětí a praní prádla. Dětské skupiny už máme otevřené, a tak jsme na všechny pátky v květnu a červnu naplánovali výlety.

Jak se minulé složité období projevilo v zájmu dětí a co chystáte v nejbližší době?
Výrazné omezení aktivit se podepsalo i na přihlašování nových dětí, rodiče se báli, protože nikdo nevěděl, co se bude dít. Už je tedy otevřená dětská skupina U Dráčka, některé akce jsme přesunuli na léto, například Čarodějnice budou posledního července. Máme plné letní příměstské prázdniny, zájem je o nové tématické kempy taneční, parkourový a vodácký, který je pro děti od 10 do 15 let a pro tuto věkovou skupinu tu moc využití není. V divadelním kempu máme ještě volná místa. Všechno další také záleží na financích z dotací, protože naše akce podporují jiné organizace a nejsou výdělečné.

A jaká jsou vaše přání do druhé poloviny letošního roku?
První je jasné, aby se ten virus už nevrátil, dále je to, aby děti mohly chodit normálně do školy a sportovat, a třetí přání je, aby se Dráček udržel a nemusel zavřít.