Kouzelnická poctivost, talent a nápaditost s fantazií slavily úspěch i na zářijovém Mistrovství České republiky v moderní magii 2018 v Týně nad Vltavou, které se koná jednou za čtyři roky a je velmi prestižní kouzelnickou přehlídkou a soutěží.

V jaké kategorii jste soutěžil a s jakým úspěchem?
Soutěžili jsme v kategorii "Iluze" a odjížděli jsme do Týna nad Vltavou hlavně s cílem zúčastnit se, získat nějaké nové zkušenosti a alespoň trošku uspět. Nakonec to dopadlo nad naše očekávání a získali jsme v silné konkurenci krásné druhé místo. Za zmíňku možná stojí říct, že první místo v naší kategorii nebylo vůbec uděleno. Radost byla o to větší, že jsme vůbec netušili, do čeho jdeme a na žádné soutěži jsme nikdy předtím nebyli.

Jak jste byl spokojený se svým soutěžním vystoupením?
S vystoupením jsem docela spokojený, ale pořád je co zlepšovat a ještě nás čeká hodně práce. Zážitek z této soutěže je samozřejmě veliký a získané zkušenosti jsou k nezaplacení. Určitě je jako celý tým využijeme v další kariéře, v dalších vystoupeních i případných soutěžích.

Druhé místo bylo pro všechny krásnou odměnou za předvedenou show s iluzemi.Co vás při této prestižní soutěži zaujalo a překvapilo, jaké zážitky jste si odvážel?
Nejvíce mě překvapilo, jak nás mile přijali ostatní kouzelníci a lidé, kteří se kolem festivalu pohybují. Byla tam celou dobu velice přátelská atmosféra. Při vyhlašování bylo pro mě obrovským překvapením, když zaznělo mé jméno. Nemohl jsem tomu uvěřit. A když za námi organizátoři festivalu přišli, že náš program se jim natolik líbil, že ho zahrnou do závěrečného galavečera, bylo to skvělé. Je to veliká prestiž a vystupovat se světovými hvězdami je skvělé.

Kouzlení je pro vás přitažlivé odmalička, kdo vás zná, ví, že se mu věnujete s obrovským profesionálním nasazením, stále vymýšlíte něco nového. Co vám kouzlení dává a co pro diváky připravujete?
Největší radostí a zároveň obrovskou odměnou je vidět spokojené diváky. Teď mám samé soukromé akce, ale v příštím roce vystoupím s programem na rakovnickém Plese Města Rakovník v kulturním centru a přivezu zbrusu novou show. Určitě je na co se těšit.

Na úspěchu se podílí i poměrně široký tým lidí, komu patří vaše poděkování?
Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří mě v tom podporovali a pomohli. Jsou to všechny tři mé asistentky Šárka Hoangová, Dáša Mandovcová, Eliška Ilbergová, práce v zákulisí Jaroslav Brůček, hudba a střih Aleš Mirvald, kostýmy Lidie Marešová, skvělé iluze Magic studio 2000 iluze a Ladislav Horák st. a ml. za odbornou pomoc. Samozřejmě bych chtěl poděkovat své dceři Justýnce, manželce Kátě a dalším členům rodiny za podporu a nejvíce svým rodičům. Bez pomoci rodiny bych si nikdy nemohl splnit to, o čem jsem vždy snil. Nesmírně si té ceny vážím, je to zatím náš největší úspěch.