Nález mláděte v jámě nedaleko obce Olešná byl nahlášen na tísňovou linku hasičů několik málo minut po středeční šestnácté hodině. „Rakovničtí hasiči na místě zjistili, že zvíře spadlo do dvoumetrové jámy,“ přiblížila informace tisková mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Následovalo vyprošťování a záchrana zvířete. „Hasiči se pomocí žebříku dostali k zvířeti, které se jim podařilo vyprostit. Jelikož zvíře nebylo zraněno a ani nejevilo známky poranění, pustili jej hasiči zpět do přírody,“ přiblížila informace mluvčí Lenka Kostková.

Další výjezdy

Necelé tři hodiny před touto událostí museli rakovničtí hasiči likvidovat na silnici ve směru na Nový Dům strom, který byl zaklíněn ve větvích a hrozilo, že se zřítí na silnici. „Byli jsme požádáni o technickou pomoc,“ sdělila Lenka Kostká a zároveň dodala: „Na místo vyjeli hasiči ze stanice Rakovník. Pomocí navijáku a motorové pily strom odklidili.“ Bez práce nebyli ani stochovští hasiči. Ti byli ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách posláni k dopravní nehodě, která se stala na silnici Řevničov – Praha. Osobní automobil zde z neznámých příčin sjel do příkopu.

„Na tísňovou linku hasičů byla nahlášena dopravní nehoda ve čtvrtek ve 2:40. Na místo byli okamžitě posláni hasiči ze stanice Stochov,“ řekla Lenka Kostková. Hasiči po příjezdu zjistili, že se v osobním vozidle značky Ford Fiesta nacházejí dvě osoby a že vozidlo pouze sjelo z vozovky. Nikdo nebyl zraněn, pomoc hasičů řidič odmítl. Hasiči se proto vrátili zpět na základnu.