Hlavní líčení bylo odročeno na 1. listopad, řekli ČTK státní zástupkyně a předseda senátu. Trestní oznámení na Šípka podalo nynější vedení obce. Za Šípkova starostování se totiž Karlova Ves dostala do velkých dluhů a věřitelé se domáhají jejich splacení.

Šípkovou půjčkou 1,75 milionu korun od soukromé společnosti se soud zabýval už v červnu. Firma se tehdy domáhala prodeje zastaveného majetku s tím, že jí obec půjčku nesplatila. Soudkyně žalobu zamítla s odůvodněním, že se neprokázalo, že by zastupitelé obce půjčku nebo zástavy schválili.
Dalších zhruba pět milionů korun po obci požaduje společnost na vymáhání pohledávek Transfinance, která vykoupila faktury, jež starostova firma Šípek - silniční stavby fakturovala obci. Dalších 400 tisíc korun dluží obec za rekonstrukci místního obchodu firmě Stavby R, dalších 900 tisíc korun má zaplatit firmě Froněk. Na obec je podáno několik návrhů na exekuce.

V Karlově Vsi se 117 obyvateli a s ročním rozpočtem téměř 900 tisíc korun bylo založeno Sdružení Naděje, které z příspěvků jeho členů shromažďuje malé částky peněz. Budou použity ve prospěch obce.