„Podle předloženého rozpočtu by mělo město hospodařit v letošním roce s částkou 325 milionů korun, s tím, že příjmy města jsou naplánovány na částku 262 milionů korun a zhruba 63 milionů korun tvoří financování, tedy již přiznané a předpokládané dotace a také zůstatky na účtech města," řekla bližší informace Alida Štulajterová, mluvčí rakovnické radnice. Ta zároveň podotkla, že právě na běžných účtech města zbylo z loňského roku okolo čtyřiatřiceti milionů korun.

Podle informací z rakovnické radnice si v letošním roce rozdělí necelých čtyřiačtyřicet milionů korun příspěvkové organizace města Rakovník, tedy mateřské a základní školy, knihovna, kulturní centrum, pečovatelská služba, bazén.

„Město Rakovník v současné době nesplácí žádný úvěr a je tedy kompletně bez dluhů," dodala ještě mluvčí radnice Alida Štulajterová.

Rakovničtí zastupitelé budou schvalovat rozpočet města nyní, jelikož v závěru minulého roku odsouhlasili rozpočtové provizorium. Toto rozhodnutí tak hned zkritizovali opoziční zastupitelé, ale ne kvůli tomu špatnému postupu, ale kvůli tomu, že za rozpočtové provizorium byla tehdejší koalice (ODS a Společně pro Rakovník, pozn. red.) kritizována, a to hlavně z řad zastupitelů sociální demokracie.

„Udivuje mne, že sociální demokracie chce svolat zasedání kvůli rozpočtovému provizoriu. My jsme byli za toto vždy z její strany peskováni," pustil se do sociálních demokratů na úvodním listopadovém zasedání zastupitelů Ivo Trešl (Město pro vás) a jedním dechem dodal: „Jsem ale rád, že jste nám potvrdili, že to bylo správně a že jsme to dělali dobře."

„To podstatné se dá v rozpočtu schválit už v provizoriu. Řada prací a staveb je už vysoutěžena. Naprosto tedy tento záměr chápu. Na některé věci je lepší si ale počkat," vstoupil do diskuze lídr ODS v Rakovníku Zdeněk Nejdl. Ten zároveň ještě podotkl, že kritici rozpočtového provizoria již v zastupitelstvu nejsou, a proto by o tom příliš nediskutoval.

„Na odboru financí města je dostatek schopných lidí, kteří si s tím dokážou poradit. Myslím si, že o tomto postupu nemá cenu zde diskutovat," komentoval Miloslav Kubínek (zvolen za ANO 2011).