V tuto chvíli se na Městském úřadu Rakovník zabývají podáním žádosti o dotaci na rekonstrukci areálu plaveckého bazénu. Podle podmínek výzvy může město Rakovník získat minimálně 15 milionů korun při minimálním polovičním podílu z vlastních zdrojů.

Jenže. Ještě než město podá žádost o dotaci, musí si nechat město vyčíslit částku týkající se pouze opravy sportovního bazénu. Ten bude součástí aquaparku.

„V současné chvíli připravujeme podání žádosti o dotaci na nyní rekonstruovaný Městský plavecký bazén Rakovník. Největším úskalím v žádosti bude oddělení uznatelných nákladů a neuznatelných nákladů, protože podle podmínek výzvy nebudou podporovány aquaparky. Pro podání žádosti bude potřeba nechat zpracovat položkový rozpočet stavby, který bude následně oddělovat náklady spojené s modernizací sportovního bazénu od atrakcí,“ přiblížil detailněji informace mluvčí rakovnické radnice Jiří Cafourek.

Přestavba plaveckého areálu na menší aqupark v Rakovníku by měla být hotová nejpozději listopadu příštího roku. Dělníci dokončili před několika týdny práce na střeše, nyní se zatepluje takzvaná togánová věž a ještě před vánočními svátky by zde měly být nainstalovány tobogánové tubusy. Stejně tak by měla být do vánočních svátků hotová fasáda bazénu v kombinaci skla, dřeva, hliníku a také konkrétní barevný odstín fasády.

V Rakovníku pokračuje rekonstrukce plaveckého bazénu.
Na stavbě chybí dělníci, termín dokončení stále platí

„Mělo by to být takto hotové, je to naše představa. Chceme mít budovou před blížící se zimou kompletně uzavřenou. Následně pak budou pokračovat veškeré práce uvnitř objektu,“ představil plán pokračování stavby technický dozorce Antonín Poc.

Stejně jako drtivá většina stavebních firem i ta rekonstruující rakovnický plavecký bazén se potýká s celorepublikovým problémem – nedostatkem dělníků. Ti jsou nedostatkovým zbožím. Harmonogram to ale podle bezpečnostního technika stavby Antonína Poce nenaruší.

„Práce pokračují podle harmonogramu. Rozhodně nehrozí žádné zdržení v rámci měsíců,“ ujistil Rakovničany Antonín Poc a pokračoval: „Stále řešíme problém s nedostatkem dělníků, ti nejsou a chybí tu. Místo třiceti jich je například k dispozici deset. Zhotovitel si s tím snaží poradit, fatální zpoždění nehrozí. Vše podstatné už je vyřešené.“

V současné době jsou v budově aquaparku hotové veškeré ocelové konstrukce, a to včetně brouzdaliště, dětského bazénu, divoké řeky, ale také vířivek a dalších věcí. Už se také instalují rozvody vody. Položená je také kanalizace pod podlahami v suterénu.

"Podlahy jsme nakonec museli udělat nové včetně hydroizolace. Stejně tak se nyní dodělává svislá hydroizolace, tedy ta na stěnách,“ doplnil informace Antonín Poc. Objekt je také staticky zajištěn, původní sloupy byly dostatečně obetonovány a vyztuženy. Zedníci už staví jednotlivé příčky, sociální zařízení.

Ilustrační foto
Bez hazardu a peníze nechybí