Do vozového parku dostali velitelský automobil na podvozku Škoda Yeti a zkušební měřící zařízení Dräger Quaestor 5000. Jejich slavnostní předání se uskutečnilo na stanici Hasičského záchranného sboru Říčany v pátek 28. srpna. Technika, technologie a prostředky byly pořízeny v rámci projektů Technika, technologie a prostředky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje pro efektivní zásah.

Ty byly realizovány v letech 2013 – 2015 se spolufinancováním ze strukturálních fondů Evropské unie, konkrétně z Integrovaného operačního programu (IOP). Hodnota těchto projektů činí celkem 255 milionů korun.

Další malé, podobné slavnosti se proto uskutečnily také na hasičských stanicích, záchranných útvarech či krajských ředitelstvích v Českých Budějovicích, Brně, Karlových Varech, Hradci Králové, Pelhřimově, Liberci, Ostravě, Olomouci, Pardubicích, Plzni, Říčanech, Ústí nad Labem, Zlíně a Hlučíně.

Mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík upozornil: „Hlavním cílem projektu bylo zvýšení kvality řešení mimořádných událostí a zlepšení podmínek na místě zásahu působením Hasičského záchranného sboru České republiky, jehož posláním je záchrana životů osob, zvířat, majetku a ochrana životního prostředí."

Vraťme se k rakovnickým profesionálním hasičům a k autu, které získali. Škoda Yeti ve výbavě Active se vznětovým motorem 2.0 TDi o výkonu 103 kW dosahuje maximální rychlost 190 km/h. Vůz je v provedení 4×4, zavazadlový prostor je vybaven úchytnými prvky pro požární příslušenství.
Měřící zařízení Dräger Quaestor 5000 zajišťuje dostatečnou kvalitativní a kvantitativní úroveň kontroly a zkoušení ochranných prostředků hasičů (masky, oděvy) potřebných pro provádění záchranných a likvidačních prací při mimořádných událostech.