V Rakovníku ano. Každou středu se tady prohánějí upoutané modely halových letadel, rádiem řízené modely vrtulníků i kvadrokoptéry. „Některé modely jsou stavěné přímo do haly. Jsou z tak lehkých materiálů, že by ani jinde létat nemohli. Váží okolo sto dvaceti gramů, " vysvětloval Jiří Habart, předseda Leteckomodelářského klubu Rakovník, který halové létání zaštiťuje.

Velkou pozornost vzbudilo letadlo, které si pilot Drahoslav Dvořák přinesl v dlani. Byl to model letadla Mesenger i s pilotkou, postavený v poměru 1: 48. Poháněl ho gumový svazek. „Stavěl jsem ho několik hodin. Je z balzy, natřený speciálním mořidlem, které se odpaří, a tak ve výsledku nic neváží a musím ho tady zalétat," vyprávěl Drahoslav Dvořák. Své letité zkušenosti předává mladým na kroužku plastikových modelářů 
v DDM Rakovník. V druhé části haly proháněl s patřičným grifem svůj RC (rádiem řízený) model Michal. Toho letadla přilákala do leteckomodelářského kroužku a také v létě na modelářský tábor na rakovnickém letišti. Nyní patří k nadějným pilotům. Létat v hale mohou hlavně mladí modeláři díky podpoře grantu Středočeského kraje Kamik na volnočasové aktivity mládeže. V hale tak mohou létat mladí modeláři už počtvrté.

Létání v hale vlastně prodlužuje modelářskou sezonu. Piloti tak nejsou odkázáni na příznivé počasí a možnost létání na rakovnickém letišti. „Kromě halového létání z grantu hradíme také modelářský kroužek a kroužek plastikových modelářů, které vedou členové našeho leteckomodelářského klubu. Mladým pilotům jsme také už počtvrté poskytli finance na pořízení modelu, se kterým létají v hale," vysvětloval Jiří Habart, předseda LMK Rakovník.