Neznámá skupina totiž ničí moderní osvětlení, jež je umístěno přímo v chodnících. Naposledy u nové školní jídelny při 1. ZŠ Rakovník. Bez povšimnutí nezůstávají ani nové lavičky podél Rakovnického potoka.

Radním však již přetekl pomyslný kalich trpělivosti. Moderní osvětlení v chodníku u školní jídelny bude definitivně zrušeno. Mluvčí radnice Jan Polák řekl, že svítidla plnila pouze dekorační funkci. O světlo se postarají tři stožáry veřejného osvětlení.

„Bohužel u svítidel se projevila hloupost a neúcta některých jedinců, kteří postupně zničili všech šest. I přes nahlášení věci policii a pojišťovně se nepodařilo ničitele vypátrat,“ řekl Polák.

Nad počínáním těchto jedinců se pozastavuje i místostarosta Jan Švácha (TOP 09). Ten se domnívá, že světla vadila zřejmě omladině, která se v tomto zákoutí schází.

„Byli jsme v Německu a divili jsme se. Zde mají tato světla téměř všude, tady to bohužel nejde,“ povzdechl si místostarosta. Podobně jsou na tom i lavičky u Rakovnického potoka. Ty pro změnu někdo vytrhává a povaluje. „Je to důsledek toho, že následných trestů se nikdo nebojí a tak se dějí takové věci,“ reagoval Rakovničan Lubomír Hajný.