Projekt televize Public TV „Toulky s Michalem Jančaříkem“ se bude natáčet i Rakovníku. Rozhodla o tom rada města. Ta dala tomuto projektu zelenou především z toho důvodu, že zde bude město moci propagovat svoji letní premiéru - Rakovnického cyklování.

ANKETA: Jaké formě turistiky dáváte raději přednost?

„Jedná se o nekonečný seriál pro milovníky cyklistiky a cestování, který propaguje atraktivní turistická místa a obce v České republice, obzvláště ve spojení s cykloturistikou. Moderátor pořadu Michal Jančařík zavítá na svém toulavém kole do Rakovníka a v neformálním rozhovoru s „rakovnickým průvodcem“ představí krátce polohu města, jeho historii a turistické cíle nejen v Rakovníku, ale i v jeho bezprostředním okolí,“ přiblížil projekt tiskový mluvčí rakovnické radnice Jan Polák.

Celý neformální rozhovor bude následně sestříhán do délky okolo deseti minut a bude vysílán v televizi Public TV a to minimálně v osmi reprízách. K tomu všemu ještě přibude reklamní shot o délce okolo třiceti sekund. Ten by se měl objevit ve vysílání celkem padesátkrát. Vše by se mělo objevit v televizních obrazovkách v červnu, ještě před zahájením letní sezony.

„Celková cena 10 minutové prezentace v Public TV včetně 8 repríz a 50 reklamních spotů v délce 30 sec pro účely města k propagaci turismu, bude činit 18300 Kč,“ upřesnil mluvčí radnice.

Rakovnické cyklování

Město chce především upozornit na letošní letní cyklistickou novinku Rakovnické cyklování. To by mělo začít v pátek 24. července a potrvat by mělo do neděle. Na programu jsou nejrůznější závody, jako cross country, připraven je dále noční orientační cyklistický závod, dále mountainboard, jenž by měl být uspořádán v lokalitě zvané Na Jíláku a v neposlední řadě rychlostní závod downhill. Tento závod by se jel z rakovnické Bendovky dolů na Husovo náměstí.

Město a cykloturistika

Cykloturistika se stala v posledních letech vyhledávanou volnočasovou aktivitou a zájem o ni neustále roste. Město Rakovník rozvoj cyklotras každoročně podporuje, což se projevuje jejich rostoucím využitím, jak místním obyvatelstvem, tak návštěvníky města a jeho okolí, chalupáři a chataři. Rozvoj cyklotras přispívá významnou měrou také k podpoře podnikatelských subjektů, které poskytují služby související s cestovním ruchem na Rakovnicku (restaurace, cukrárny, cykloservisy, ubytovací kapacity, sportoviště, koupaliště, muzea, hrady, zámky aj.).

Jan Polák, tiskový mluvčí rakovnické radnice