Ze šesti pozvaných zástupců přišlo jen pět - starosta města a člen ODS Zdeněk Nejdl, místostarosta Jan Švácha, zástupce SNK - ED, za opoziční ČSSD místopředseda Marcel Chládek, KSČM reprezentoval Miloslav Kubínek a Zdeněk Renc z US – DEU. Besedovat tak odmítl jen Eduard Filip, zastupující Volbu pro Rakovník.
Besedu sledovali jen dvě desítky občanů, což vzhledem k programu je hodně málo. Pod taktovkou moderátora Pavla Skleničky se diskutovalo nad několika tématy - první rok volebního období, vize do zbývajících tří, obchvat města, městské firmy, sociální a bytová politika, sport, kultura a cestovní ruch a poslední městská policie.
Jednotliví lídři se na začátku každého tématu vyjádřili v tříminutovém monologu a posléze se ptali vzájemně na to, co je v dané problematice zajímalo. Většinou se vše odehrálo v klidné a důstojné úrovni, výjimkou byla jen palčivá témata výkupu pozemků pro obchvat (město prodalo před časem pozemky na stavbu Tesca, a teď by mělo část vykoupit zpět), na téma soudních sporů okolo hřiště Na Střelnici (na dotaz Chládka nedokázal okamžitě starosta odpovědět, kolik už město soudy a právnící stáli), a městské policie (nevyhovující služebna a vozidla).

Zpestřením besedy pak byly občasné slovní osobní útoky, které však moderátor nepřipouštěl rozvinout. Snad jen polemice Marcela Chládka s místostarostou Šváchou na téma druhého místostarosty a pracovní skupiny jeslí, dal prostoru více.
Zajímavý moment ale nastal ve chvíli, kdy se v diskusi veřejnosti představil lounský kandidát za ODS do senátu Jan Kerner a který prohlásil, že je zde ze stejného důvodu jako Marcel Chládek, který kandiduje za ČSSD. Na to Chládek podrážděně odvětil, že on (Kerner) je tu, aby se jen ukázal a Rakovník je mu lhostejný, zatímco on (Chládek) tu žije a zajímají ho zdejší problémy. Ač politické, celkem sympatické gesto.
V diskusi s veřejností však padly pouze dva dotazy. Tím důležitějším byla otázka příjezdové cesty k letišti (Rakovnický deník se problémem již dvakrát zabýval), na který předsedovi Aeroklubu Rakovník Milanu Kyvalovi odpověděl starosta Nejdl: „Snažíme se, ale máme souhlas jen od osmi z dvanácti majitelů pozemků, přes které cesta vede. A nemůžeme si dovolit sami od sebe zasahovat do práv majitelů, kteří nám souhlas zatím nedali. Nicméně záležitost znovu otevřu na pondělním zastupitelstvu.“
Rakovničané, kteří byli besedě přítomni, se tak nejspíš nemohou zbavit dojmu, jak jsou názory rakovnických politiků podobné a jaká vlastně panuje shoda napříč celým politickým spektrem v Rakovníku. Nebo to bylo jen kvůli přítomnosti těch několika občanů v sále?