Radnice nejprve reagovala na výrok senátora Chládka, který na zastupitelstvu řekl: „Myslím si, že zde máme bohatou zkušenost s některými vícenáklady, kdy se cena zvedla o nějakých čtyřicet až šedesát procent. Jestli si dobře vzpomínám, tak takovým posledním křiklavým příkladem je školní jídelna“. A formou tiskové zprávy konstatovala, že informace, které řekl senátor Chládek, jsou lživé. Starosta Zdeněk Nejdl označil výrok Chládka na zastupitelstvu za minimálně nepravdivý.

„V absolutních číslech je celková cena 70,6 milionu korun. Celkové navýšení ceny činí 2,4 procenta,“ řekl mluvčí radnice Jan Polák.

„Za svým výrokem si stojím. Radnice manipuluje s fakty a vytrhává je z kontextu,“ ohradil se lídr opozičních zastupitelů a dodal: „Stejně jako například při zprávě o kontrole na odboru dopravy. Zde vedení tvrdilo, že kontrola nic nenašla, přitom ve zprávě bylo napsáno, že došlo k pochybení.“

Marcel Chládek v reakci na prohlášení pro změnu radnici vyčetl, že pokud bude muset Rakovník vracet dotaci z regionálního operačního programu, pak bude zásadním způsobem ohrožen tok peněz do všech obcí Rakovnicka. Dále upozornil na to, že v Rakovníku je drtivá většina zakázek obcházením zákona o veřejných zakázkách a konečné ceny se zde pravidelně navyšují.

„U drtivé většiny zakázek v Rakovníku firmy podtrhávají cenu a pak vše nahánějí vícenáklady,“ reagoval Chládek v souvislosti na nedávnou událost s rekonstrukcí Domu Osvěty, kde firma, která opravy prováděla, zkrachovala. Senátor Marcel Chládek připomněl, že na úrovni kraje se podařilo více a méněnáklady téměř odbourat.

Starosta Zdeněk Nejdl však již dříve k vzniklému problému okolo Domu Osvěty řekl, že se stalo to, co nikdo nečekal. Firma, která prováděla rekonstrukci, zkrachovala. „Nenašli jsme jedinou závadu, abychom firmu vyřadili. U ještě levnější firmy, která v řízení o rekonstrukci Domu Osvěty byla, jsme chybu našli a vyřadili ji. Byla si toho plně vědoma a ani se neodvolala. Navíc žádný problém nebyl zaznamenám na úřadu regionální rady,“ hájil se již dříve Nejdl.

„Dům Osvěty by mohl být v této souvislosti skanzenem rakovnické radnice. Místo plivání a kopání kolem sebe by se měli raději zabývat Domem Osvěty. Rakovnická radnice, bez rozdílu politické příslušnosti, má nejhorší pověst zde na kraji,“ dodal Chládek.