HLASUJTE: Souhlasíte
se stávkou státních zaměstnanců?

Mluvčí úřadu Jan Polák Rakovnickému deníku řekl, že se rozhodlo stávkovat okolo dvaceti zaměstnanců. „Všichni, kteří stávkovali, měli na dveřích svých kanceláří oznámení, že se zúčastňují stávky,“ informoval mluvčí Polák. Stávka se dotkla také základních škol. Menší problém měli mimo jiné v Kněževsi, kde se rozhodli stávkovat zaměstnanci kuchyně.

„Provoz však zde omezen nebyl, paní ředitelce Daně Vondruškové se podařilo zajistit provoz, takže děti dostaly normálně oběd,“ informoval Jiří Aichinger, předseda Oblastní rady odborového svazu pracovníků školství v Rakovníku.

Policisté, profesionální hasiči a také zdravotníci ze zákona stávkovat nesmějí. Se stávkou ale sympatizují. „My, středočeští hasiči, stávkující podporujeme, ale nestávkujeme, protože ze zákona stávkovat nemůžeme. Dál na sto procent plníme naše povinnosti,“ řekla mluvčí hasičů Lenka Kostková.

Podobně reagoval i primář středočeské záchranné služby v Rakovníku Leoš Klik: „Naše krajská odborová organizace stávku podporuje. Počty lidí se ve směně nezměnily, ale na sanitce je umístěna cedule „Stávka“.“