Jednotlivé koaliční strany se také domluvily na obsazení postů rakovnické radnice. ČSSD získá ze sedmičlenné rady města tři pozice, které by měl obsadit Pavel Jenšovský, Ludvík Vožeh a Michal Kotál. Kromě toho si také ČSSD nárokuje, coby vítěz komunálních voleb, post starosty města křeslo by měl obsadit Pavel Jenšovský.

Zbylá čtyři místa si po dvou rozdělí hnutí ANO 2011 a KSČM. Za hnutí usedne v radě města Miroslav Samaš a Miloslav Kubínek, za KSČM pak Vladimír Kvasnička a Eva Kašová. Post místostarosty by měl na základě jednání mezi koaličními subjekty vykonávat Miroslav Samaš z hnutí ANO 2011

Podle lídra sociálních demokratů a také kandidáta na post starosty města Rakovníka Pavla Jenšovského by koaliční smlouva měla být hotová nejpozději do patnáctého listopadu s tím, že ustavující zastupitelstvo by se mělo konat desátého listopadu.

To však ale podle Pavla Jenšovského neznamená, že by do té doby koalice ještě nepracovala. Naopak. Chce se nejdříve seznámit se stavem města. „Dohodli jsme se na třech tématech, na která se nyní zaměříme. Předně chceme provést externí audit hospodaření města, příspěvkových organizací vyjma škol, ale také se chceme zaměřit na rekonstrukci plaveckého bazénu," reagoval na dotaz Rakovnického deníku Pavel Jenšovský. Ten ještě poznamenal, že nové vedení města bude také muset řešit opuštěný vojenský objekt.

„Každopádně zamezíme tomu, aby zde vzniklo sociální bydlení a vyloučená sociální lokalita," sdělil Pavel Jenšovský.

„Opuštěný vojenský areál budeme řešit až někdy na jaře příštího roku. Ještě není známo, na kolik si ministerstvo obrany areál cení. Budeme s ním ale určitě jednat a snažit se, aby byla cena adekvátní, nikoliv extrémně předražená," poznamenal budoucí místostarosta Rakovníka Miroslav Samaš.

Nově vznikající koalice rozhodně nezapomněla na řešení parkování v historickém centru města. I tímto se chtějí lídři politických stran zabývat, ale až v dalších měsících.

„Chceme se seznámit s jednotlivými studiemi, které si současné vedení města nechalo udělat a zaplatilo za ně. Musíme se seznámit se všemi podklady, poté budeme řešit, co dále a jak odstranit budku při výjezdu z Husova náměstí," komentoval Pavel Jenšovský.

Miroslav Samaš pak ještě poznamenal, že odstranění budky v historickém zákoutí Husova náměstí v Rakovníku mají ve volebním programu všechny strany, které nyní utvořily koalici.

O složení vedení rakovnické radnice ovšem musí rozhodnout zvolení zastupitelé města. Ti by se podle předběžných informací nejen od současného starosty a lídra občanských demokratů Zdeňka Nejdla, ale také od budoucího starosty Pavla Jenšovského z ČSSD, měli sejít na svém prvním ustanovujícím zasedání desátého listopadu tradičně v prostorách Kulturního centra Rakovník od sedmnácti hodin.

Volení představitelů rakovnické radnice a také starosty a místostarosty města by ale měla být spíše formalita. Nová koalice, stejně jako ta v minulém období, bude disponovat jedenácti hlasy z jednadvacetičlenného zastupitelstva. Teoreticky by mohla disponovat i dvanácti hlasy. Václav Čermák, zvolený za hnutí Rakovník v pohybu, se totiž již před volbami nechal slyšet, že podpoří dobré návrhy pro město, a to bez ohledu na to, kdo je předkládá.