Na včerejšímzasedání městského zastupitelstvase projednávalo celkem 17 bodů. Nejdůležitějším z pohledu města bylo schválení nového rozpočtu na rok 2008. Ten bez větších diskusí zastupitelstvo schválilo. Z pohledu veřejnosti byla pak nejatraktivnějším bodem volba nového místostarosty. Ještě před tím však jednalo zastupitelstvo, zda odstupujícího Luďka Štíbra z tohoto postu odvolat, nebo postačí jeho rezignace. Nakonec bylo odhlasováno, že jej není třeba odvolávat. Zároveň se ale bývalý místostarosta stal jediným kandidátem na uvolněné místo v radě města, kam byl také posléze zvolen. K překvapení veřejnosti ale na post místostarosty nebyl nikdo nominovám, a tak nemohla volba proběhnout. Město tak bude mít dočasně jen jediného místostarostu Jan Šváchu. Podle starosty Zdeňka Nejdla se ale vhodný kandidát bude hledat a volba bude navržena na některém z dalších zasedání.
U příležitosti tohoto bodu se také rozhořela poměrně bouřlivá diskuse mezi starostou Zdeňkem Nejdlem (ODS) a lídrem rakovnické opozice Marcelem Chládkem (ČSSD). Chládek navrhoval místo druhého místostarosty neobsazovat a takto ušetřené platové prostředky využít například na chodníky, vykoupení pozemků pro zamýšlený silniční obchvat nebo jako plat projektovému manažeru, zodpovědnému právě za realizaci investičních záměrů ve městě. "Neumím si představit, že by radnice pracovala jen s jedním místostarostou, to prostě nejde," odvětil Nejdl. Tím však nahrál svému oponentu, který ve chvíli, kdy bylo jasné, že město hned druhého místostarostu mít nebude, prohlásil: "Ale jak to budete dělat ve dvou (starosta a místostarosta), když jste před chvilkou jasně řekl, že to nejde?" Budeme to dělat, jak nejlépe umíme. Třeba mohou část úkolů zastat členové rady," odvětil Nejdl.
Rakovník tedy dočasně povede jen starosta a místostarosta. Zde se do doby volby nového člena nejužšího vedení města povede opozici prosadit alespoň to, že nebude uvolněný, se uvidí. Kdy k tomu ale dojde, to dnes ještě neví nikdo.