Městská policie Nové Strašecí plánuje v tomto roce pořídit služební automobil namísto dosluhující Škody Yeti. Stávající vozidlo je staré přes deset let a již vyžaduje časté opravy. Pořizovaný vůz bude předmětem žádosti o dotační podporu ve výši 300 tisíc korun v rámci výzvy Národního programu Životní prostředí. Odhadované náklady na jeho koupi činí 1,6 milionu korun.

„Je potřeba, aby odpovídalo zejména velikostí při bezpečné přepravě problémových osob v poutech za asistence strážníka na zadních sedadlech, současně musí být zajištěn řidiči prostor pro řízení a někteří strážníci jsou větších rozměrů, nelze opomíjet ani výstroj a výzbroj. Dále je potřeba kufr pro bezpečnou přepravu zvířat či materiálu,“ upřesnil starosta města Karel Filip.

Předškoláci z rakovnické mateřinky Klicperova navštívili 2. základní školu.
Obrazem: Děti z mateřinky Klicperova se na den staly školáky

A dodal, že katastr města se nachází v kopcovité krajině, proto bude policie poptávat elektromobil s vyšší světlovou výškou a pohonem 4x4.

Lépe na tom budou i rakovničtí městští strážníci. Ti po pořízení nových kamerových bodů Na Váze a Malcova v loňském roce obdrží další nový kamerový bod, lépe řečeno dva, a to v Lišanské ulici, které pokryjí křižovatku s Vladislavovou ulicí a také kruhové objezd u Tesca.

V plánu je také modernizace stávajícího kamerového bodu na kruhovém objezdu na Pražské ulici. Z rozpočtu města je pro potřeby městské policie vyčleněna částka 1,5 milionu korun.