Rakovník nezískal z Operačního programu Životní prostředí (OPŽP), kam posílal prvního února žádost o dotaci, ani korunu.

Kde vezme město peníze?

Starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl (ODS) byl z informace o nepřidělení peněz zklamán. „I přesto, že byl projekt ohodnocen tak, aby mohl být doporučen k financování, nakonec nebyl z důvodu omezené výše finančních prostředků řídícím výborem OPŽP finančně podpořen,“ povzdychl si starosta Nejdl.

Zároveň však dodal, že rakovnická radnice bude žádat o peníze z jiného programu. „Protože máme informaci, že bude vypsána dotace v oblasti podpory realizace úspor energie ve veřejných budovách, a to z projektu Zelená úsporám,“ informoval starosta.

Realizace podle projektu je vyčíslena na částku 43 milionů korun. Starosta novinářům řekl, že město mohlo vyčlenit peníze z odprodeje podílu ve společnosti Tepelné zásobování Rakovník, ale neudělalo to. „Rádi bychom celou akci řešili najednou. Cokoliv by se totiž udělalo dříve, o to by se snížila nejen kvalita toho projektu, ale také kvalita žádosti o dotaci,“ vysvětlil Nejdl.