Právě Miloslavu Kubínkovi se nelíbilo, že město zaplatilo advokátní kanceláři za přípravu a zpracování koncesní smlouvy přes půl milionu korun.
Starosta Zdeněk Nejdl si však myslí něco jiného. O všem byli radní i ostatní informováni a o vítězi rozhodlo řádné výběrové řízení.

„I mně se zdá půl milionu korun hodně. Ale pokud se městu vrátí dvanáct milionů korun z vracení DPH, tak si myslím, že to nebyly vyhozené peníze,“ řekl novinářům starosta.

Podle něj by neschválení výsledku koncesního řízení bylo ochuzením města. Město totiž díky koncesní smlouvě, která je uzavřena na pět let, ušetří ročně na nákladech okolo 900 tisíc korun a to právě kvůli tomu, že vítězná firma bude městu výše zmíněnou částku platit i za to, že zde může vařit obědy.

„Nabídka firmy Eurest byla tou nejvýhodnější pro město. U ostatních nabídek bychom museli doplácet. Částka 900 tisíc pokryje náklady města, navíc firma nepožaduje žádný příspěvek za uvařený oběd pro žáka. Za každý uvařený oběd pro veřejnost bude město dostávat šest korun,“ řekl Nejdl.

Město Rakovník tak za pět let ušetří podle zprávy z odboru školství 7,5 milionu korun, následně by se mělo vrátit ještě 12 milionů ve formě navrácení DPH.

Zaměstnanci, kteří pracovali již dříve v jídelně, neskončili na dlažbě. Nový zaměstnavatel si je převzal pod sebe. „Nemají ani žádnou zkušební dobu, ale rovnou všechny benefity, které zaměstnavatel nabízí,“ prozradil starosta. Jelikož tedy zastupitelé vše schválili, měl by být provoz jídelny zahájen od 1. září, a to i pro veřejnost.