Rozdíl bude dorovnán ze zůstatku peněz na běžných účtech města 91 milionů korun a dočerpáním dlouhodobého úvěru na rekonstrukci víceúčelového studijního a společenského centra ve výši 35 milionů.

S navrhovaným rozpočtem nesouhlasila zastupitelka Eva Kašová (KSČM), podle níž jsou navrhované investice zbytné. „Zásobník investic byl chválen v době míru, ale nyní jsme tři čtvrtě roku ve válce,“ prohlásila Kašová.

Na její výrok reagoval starosta města Luděk Štíbr (ODS), který rozpis plánovaných investic považuje vzhledem k inflaci a růstu cen energií za střídmý. „Plánované investice prošly už několikanásobným schvalováním. Vnímáme inflaci a růst cen energií, rozpočet na tyto záležitosti pružně reaguje, aby neovlivnily chod města v následujícím roce. Navíc se dá očekávat posílení rozpočtu dotacemi, které mohou umožnit další investice ze zásobníku akcí,“ uvedl Štíbr.

Místostarosta Pavel Jenšovský (ČSSD) připomněl, že zásobník investic je osekán na minimum. „Počítá se s opravou tří mostů, které jsou už delší dobu v havarijním stavu, dále s rekonstrukcí ulic, které jsou provázány se sítěmi, abychom s jejich majiteli postupovali při opravách společně,“ řekl Jenšovský.

Podle rakovnického starosty byly k některým akcím uzavřeny smlouvy už v předchozím období. „Jde třeba o výstavbu skateboardového hřiště,“ připomněl Štíbr.

Město počítá také s propojením cyklostezky mezi Kněževsí a Rakovníkem nebo revitalizací dvora a školní zahrady mateřské školy V Parku. V plánuje je i rozšíření městského kamerového systému o body v Lišanské a Pražské ulici či rozvod vody pro závlahu v areálu TJ Tatran Rakovník.