Rekonstrukce čtvrtého patra interního oddělení začala v prosinci loňského roku a jedná se o poslední lůžkovou část v hlavní budově nemocnice. „Internu jsme částečně rekonstruovali před třemi lety, téměř všude jsou dvoulůžkové pokoje, i několik třílůžkových. Počet lůžek se v podstatě nemění, rozdílem je sociální zařízení na téměř každém pokoji, kromě větších pokojů, kde jsme to nechali bez sociálek. Bude tu určitě lepší zázemí pro personál – větší denní místnost, větší prostor pro přípravu léků. Část oddělení bude klimatizovaná,“ popsala hlavní změny náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Markéta Palková.

Výstavba urgentního příjmu probíhá současně s rekonstrukcí čtvrtého patra, hotova má být rovněž do konce března. Zateplení části budovy nemocnice, kde se nachází právě urgentní příjem, ale také oddělení Akutní resuscitační a intenzivní medicíny a centrálních operačních sálů bude hotové v květnu. Opravuje se i střecha nad touto částí budovy. Stavba recepce hlavní budovy bude nakonec dokončena do konce června tohoto roku.

„Letos se ještě chystáme na rekonstrukci a přesun akutního rehabilitačního oddělení do prostor současné akutní interny, vytvoření onkologického stacionáře v místech současného oddělení ARIM, opravy pracoviště praktických a závodních lékařů. Dále chceme zrekonstruovat výtahy napříč celou nemocnicí, elektrickou infrastrukturu a upravit terasu a vstup do hlavní výškové budovy,“ vyjmenovává další plánované investice ředitel Masarykovy nemocnice Ondřej Dostál s tím, že aktuálně probíhající projekty vyjdou na více než 50 milionů korun. Dalších 40 milionů budou stát rekonstrukce, které budou v letošním roce zahájeny.

Modernizace začala v porodnici

Za necelých pět let, kdy modernizace nemocnice začala, bylo nejprve opravené osmé patro porodnice. Ta bylo dokončeno v listopadu roku 2020, v té době již probíhala oprava a zateplení fasády výškové budovy, která byla dokončena na konci předloňského roku. Dále se v roce 2020 opravilo šesté patro oddělení chirurgie, v následujícím roce sedmé patro, kde sídlí gynekologie a šestinedělí. Následovaly Centrální operační sály a sterilizace. Vloni se konala také rekonstrukce v pátém patře, kde jsou sdílená lůžka a letos v lednu bylo dokončeno oddělení Akutní resuscitační a intenzivní medicín. Celkem za provedené opravy a vybavení bylo proinvestováno doposud kolem 230 milionů.

V další fázi modernizace se počítá s výstavbou dvoupatrové budovy polikliniky.

Mohlo by vás zajímat: Spartakiádní tribuna na SK šla k zemi. Nová montovaná vyjde na 5 milionů

Spartakiádní tribuna na stadionu SK Rakovník byla po více než čtyřiceti letech zdemolována. | Video: Deník/Josef Rod