Ten si nejprve prohlédne opuštěný vojenský areál, který však v minulosti prošel několika rekonstrukcemi a také modernizací a armáda sem investovala nemalé částky, následně by měl zamířit na setkání se zastupiteli města na rakovnickou radnici.

„Příjezd ministra obrany se předpokládá v pondělí sedmého září v patnáct hodin. Program by měl začít prohlídkou objektu kasáren a následovat bude setkání s vedením města a zastupiteli na radnici, a to kolem šestnácté hodiny," informovala Andrea Strnadová, tisková mluvčí rakovnické radnice.

Vedení rakovnické radnice na oficiálních webových stránkách města Rakovníka vydalo prohlášení, kde uklidňuje občany před šířící se panikou, že by opuštěný vojenský areál měl posloužit uprchlíkům, naopak starosta města Pavel Jenšovský (ČSSD) a místostarosta Miroslav Samaš (ANO) se domnívají, že ministr obrany Martin Stropnický rozhodne o tom, že areál zůstane i nadále v majetku Armády České republiky.

„Předpokládáme, že v rámci návštěvy nám pan ministr potvrdí předchozí sdělení Sekce ekonomické a majetkové MNO, podle kterého by areál Dukelská kasárna I. měl zůstat v užívání armády a v dalším kroku se dokonce počítá s obnovením provozu na Cvičišti Olešná," uvedl v prohlášení starosta Rakovníka Pavel Jenšovský spolu s místostarostou Miroslavem Samašem (plné znění najdete na oficiálních webových stránkách města Rakovník, pozn. red.).

Podle místostarosty Rakovníka Miroslava Samaše (ANO) ministr obrany po své návštěvě vyřkne zřejmě definitivní ortel týkající se možného návratu vojenské posádky zpět do Rakovníka. „Očekáváme, že z tohoto sezení vzejde nejspíše nějaké rozhodnutí," řekl už Miroslav Samaš a pokračoval: „Bylo by podle mého názoru nerozumné stavět nová kasárna defakto na zelené louce v Bechyni, když zde v Rakovníku máme kompletně a navíc moderně vybavený areál, například pro ukládání chemického materiálu a podobně. Je zde plně klimatizovaná hala pro tyto účely s bezpečnostními hlásiči úniku, nebo je tu také moderní čerpačka PHM."

Do Rakovníka by se tak mohl vrátit 52. ženijní prapor a také samostatná záchranná rota, která je povolávána hlavně při živelných pohromách, jako jsou povodně. Pokud by armáda o vojenský objekt zájem již neměla, chce radnice jednat s vedením Policie ČR. „Nechceme zůstat pouze u jednoho plánu, kdyby náhodou nevyšel. Byť to ale vypadá zatím nadějně, tak máme plán B. Jednali jsme s policií o tom, že budou potřebovat prostory pro výcvik lidí a také místo pro jejich nábor," sdělil bližší informace o jedné z dalších možností využití vojenského areálu starosta města Pavel Jenšovský (ČSSD). Vedení radnice už má podle jeho slov příslib, že by se na objekt přijeli zástupci policie podívat.