V nedávném plebiscitu ale občané města v drtivé většině rozhodli, že si haly ani jiný takový typ stavby na Mackově hoře nepřejí. Lidl společně některými zastupiteli chtěl vyvolat nové referendum, avšak u většiny z nich nepochodil.Zastupitel Pavel Vaic (ODS) byl ovšem toho názoru, že by prodejna v lokalitě vzniknout měla.

„Situace kolem stávajícího Lidlu je absolutně nevyhovující, řekl bych až nebezpečná a hrozí, že někdo do proudících zákazníků narazí. Nová prodejna situovaná za kruhovým objezdem by jistě nabídla lepší zázemí a komfort,“ konstatoval Vaic. Nové prodejně v severní části lokality Mackovy hory se nebránil ani zastupitel David Hubáček (ODS).

Den otevřených dveří na Masarykově obchodní akademii v Rakovníku.
Otevřené dveře na Masarykově obchodní akademii potvrdily zájem žáků o studium

Místostarosta Jan Bureš (Město pro rodinu) pak byl pro možnost, aby o nové prodejně v dané lokalitě rozhodla anketa mezi občany.

Na dotaz Michala Büntera (Nezávislí), zda by nebylo možné změnit ve stávající prodejně systém parkování, odpověděl zástupce společnosti, že tuto možnost probírali s dopravní policií, avšak k žádnému efektivnímu řešení, které by situaci kolem parkování vyřešilo, nenašli.

„Právě proto jsme zvolili možnost přemístění prodejny, přičemž prostory té stávající by byly nabídnuty k jinému využití,“ uvedl. Změna územního plánu u většiny zastupitelů nakonec neprošla.