První schůzka, kde se sešli zástupci stomatologické komory v Rakovníku s mluvčím Danielem Hvězdou, senátor Marcel Chládek a ředitel krajské záchranné služby Martin Houdek, byla prvním krokem k znovuobnovení zubní pohotovosti. I když ke konkrétní dohodě nedošlo, považuje Chládek toto jednání za úspěšné.

„Beru to jako první výkop a mám z jednání dobrý pocit,“ řekl Deníku Chládek. Ten dále sdělil, že jednání se neslo ve vstřícném duchu z obou stran.

Zubaři prostřednictvím Daniela Hvězdy seznámili senátora se svými finančními podmínkami, ten jim na oplátku sdělil podmínky kraje. „Nastínil jsem zubařům podmínky i to, že kraj je ochoten obnovení zubní pohotovosti zafinancovat,“ konkretizoval Marcel Chládek. Ten se dále nechal slyšet, že pro začátek by byl model víkendové zubní pohotovosti podobný tomu lékarnickému.

„Vše je ale otázka ještě dalších jednání. Příští týden se sejdu s ředitelem rakovnické nemocnice J. Burešem. Umístit zubní pohotovost do prostor nemocnice je jednou z variant. Dokonce je kraj ochoten zafinancovat pořízení zubařského křesla, na němž se provádějí složité zubní operace i v plné narkóze,“ řekl Chládek.

Schůzka jednotlivých zástupců přinesla i jeden podstatný návrh ohledně provozní doby pohotovosti, a to především ze strany rakovnických stomatologů.

Stomatologičtí zástupci senátora Marcela Chládka upozornili na to, že zuby dají o sobě vědět ve většině případů v noci. „Zubaři mi sdělili, že by bylo vhodné zajistit pohotovost v ranních hodinách, jelikož zuby „dělají paseku“ právě nejvíce v noci. Proto se také uvažuje o zřízení hodinové zubní pohotovosti v ranních hodinách,“ konstatoval Chládek.

Ten také Rakovnickému deníku sdělil, že se dokonce uvažovalo i o tom, že by zubní pohotovost fungovala i v některých ostatních obcích. Sám si však nedokáže představit, že by občané z Rakovnicka museli jet do další obce. „Vzhledem k dopravní obslužnosti se přikláním k tomu, aby byla zubní pohotovost pouze v Rakovníku. Rakovník je totiž takovým přirozeným centrem regionu,“ sdělil závěrem Marcel Chládek.