Radním tak vzkázali: Děti tady nemají možnost se dostatečně vyřádit. Uvítali bychom alespoň nějaké skluzavky, prolézačky. S podnětem oslovili rakovnickou radnici, aby zde nové hrací prvky pro děti nechala vybudovat, a to i z toho důvodu, že nejbližší dětské hřiště se nachází až u vzdáleného hokejbalového stadionu.

Místostarosta Jan Švácha (TOP 09) dal podnětu od občanů za pravdu. „Opravdu zde kromě pískoviště, není nic. Rozhodli jsme se tento stav změnit,“ komentoval Švácha.

Starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl (ODS) prozradil, že radní na dovybavení dětského hřiště vyčlenili dvě stě tisíc korun. „Cena je dána. Budeme posuzovat kolik dětských prvků a především v jaké kvalitě jich jednotliví zájemci za tu cenu navrhnou,“ řekl Nejdl.

Někteří rodiče se však stále na vedení radnice zlobí, že se dostatečně nestará o ta stávající hřiště. Trnem v oku místních obyvatel je tak stále hřiště v lokalitě zvané V Jamce. Hřiště zde není v ideálním stavu. „Ti mladí sem chodí, sedají si nahoru na lavičky, my tam pak přijdeme s vnoučaty a nemáme si kam sednout,“ nechala se slyšet babička Věra Macáková.

Jedno je jisté. Opravu a dovybavení by potřebovala další dětská hřiště.