S návrhem přišla pracovní skupina, která se problematikou parkování na Husově náměstí i v okolních ulicích zabývala. Sice její členové nedospěli k jednotnému názoru, jestli ponechat systém závor a nebo jej zaměnit za parkovací automaty, ale rozhodli se, že v lednu dojde ke snížení ceny za parkování v centru města.

Od šestého ledna až do konce měsíce měli řidiči zaplatit za hodinu stání na náměstí deset korun, za dvě hodiny dvacet korun a za každou další hodinu čtyřicet korun. Nyní zaplatíte za dvacet minut stání deset korun. Jenže. Rakovničtí radní na svém posledním zasedání tento „pokusný" záměr s náměstím neschválili. „Podle mne je nelogické zlevňovat parkování, když máme náměstí plné aut," reagoval dříve na rozhodnutí zastupitelstva Jan Švácha (TOP 09), místostarosta Rakovníka. Podle jeho názoru by totiž zlevnění žádný užitek centru Rakovníka nepřineslo. Naopak. Ubralo by z kasy sto dvacet tisíc korun měsíčně.

O tom, jestli se jedná o krok správným směrem, není přesvědčený ani starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl (ODS).

„Podle mého názoru smysl tohoto zkušebního opatření bude akorát ten, dokázat, že se jedná o krok špatným směrem," řekl novinářům starosta Zdeněk Nejdl. Ten totiž ještě tvrdí, že jakmile by se zlevnění rozkřiklo, lidé by začali daleko více parkovat přímo v centru města, a to dlouhodoběji. Již by totiž neměli důvod z centra odjíždět po desítkách minut, ale po hodinách. K tomu všemu ještě starosta Rakovníka Zdeněk Nejdl poznamenal, že právě kvůli vysoké obsazenosti náměstí se znovu vyrojí problémy v podobě dlouhých front automobilů na výjezdu z náměstí.

Opozice, zejména pak lídr KSČM v Rakovníku Miloslav Kubínek, tvrdí, že parkování by v centru mělo být pro občany jakousi službou a ne represí.

„Udělejme krok tímto směrem. Buď se chaos ověří, anebo ne. Neustále argumentujeme něčím, co nemáme ověřené," navrhl Kubínek. Návrh Miloslava Kubínka tehdy neprošel. „Lidé by zde již nezaparkovali vůbec, jelikož by byla všechna místa obsazená," řekl již dříve Rakovnickému deníku Zdeněk Nejdl. Podle něj současný závorový systém funguje a daří se tak provoz v centru regulovat.